Wczoraj, po służbie, policjanci Zespołu do Spraw Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach zatrzymali osobę poszukiwaną prawie od roku.

Spostrzegawczość  siedleckich  policjantów doprowadziła do zatrzymania poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Siedlcach. Dwóch funkcjonariuszy  po służbie, wracało pieszo  do swoich domów. Na jednym z siedleckich skwerów   zauważyli  mężczyznę, który rysopisem przypominał osobę ukrywającą  się przed wymiarem sprawiedliwości. Policjanci natychmiast podeszli do mężczyzny i wylegitymowali go. Intuicja ich  nie zawiodła .  Okazało się,  że  to 62 letni mieszkaniec  Siedlec poszukiwany przez tutejszy Sąd Rejonowy  celem odbycia kary pozbawienia wolności za nieuiszczoną grzywę. Mężczyzna był poszukiwany od prawie roku. Policjanci wielokrotnie sprawdzali dwa adresy zamieszkania na terenie Siedlec, gdzie mógł przebywać. Jak się okazało, po raz kolejny  zmienił miejsce zamieszkania.  Mężczyzna został zatrzymany.

Do podobnego zdarzenia doszło  kilka dni wcześniej. Tym razem policjanci ( również  z Zespołu  do Spraw Poszukiwań)  rano szli do Komendy na służbę i w  bramie jednej z mijanych kamienic zauważyli  poszukiwanego  od  dłuższego czasu mężczyznę. Funkcjonariusze  zatrzymali  mężczyznę , zgłosili ten fakt Dyżurnemu Komendy Miejskiej  Policji w Siedlcach  i po chwili wraz z zatrzymanym zostali przetransportowani do jednostki. Zatrzymanego osadzono w  KMP Siedlce.

autor.kom. Agnieszka Świerczewska

KMP Siedlce