Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Siedlce

5 listopada w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Siedlce odbyło się kolejne ze spotkań z uczniami siedleckich szkół podstawowych pod hasłem "Bezpieczne Siedlce". To jedno z cyklu zaplanowanych na ten rok szkolny zajęć w ramach objętej patronatem honorowym Prezydenta Miasta Siedlce Andrzeja Sitnika kampanii "Widzę- rozmawiam- reaguję. O zagrożeniach czyhających na współczesną młodzież".

W dzisiejszych zajęciach wzięli udział młodzi ludzie z pięciu siedleckich szkół: SP nr 3, SP nr 5, SP nr 6, SP nr 9, SP nr 12. W trakcie zajęć w trzech turach w spotkaniu uczestniczyło 388 uczniów.
Organizatorami spotkania byli: Centrum Kształcenia Ustawicznego w Siedlcach, Szkoła Podstawowa Nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach, IPA Region Siedlce oraz Komenda Miejska Policji w Siedlcach. Poruszano kwestie związane z dopalaczami oraz innymi substancjami odurzającymi. Młodzież mogła skorzystać z narkogoglii, dzięki którym,  widzimy zmiany w postrzeganiu rzeczywistości jak po użyciu środków  zmieniających świadomośc. Asp.szt. Sławomir Stefaniak z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach przybliżył uczniom prawne aspekty związane z  łamaniem prawa przez nieletnich oraz odpowiedzialnością prawną osób poniżej 18 roku  życia.

Oprac: CKU/KMP Siedlce


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.