Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Siedlce

Wystawa została przygotowana na mocy porozumienia zwartego przez Komendę Miejska Policji w Siedlcach oraz Archiwum Państwowe w Siedlcach i Muzeum Regionalne w Siedlcach. Jej otwarcie nastąpiło w dniu 9 sierpnia br na uroczystości z okazji Święta Policji, która odbyła się w Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego.

Ekspozycję przygotowało siedleckie Archiwum  z okazji 100-lecia utworzenia Policji Państwowej, w ramach projektu „Niepodległa”. Dokumenty z zasobu Archiwum Państwowego w Siedlcach oraz fotografie ze zbiorów Muzeum Regionalnego w Siedlcach  stanowią podstawę wystawy  zatytułowanej  „100 lat siedleckiej Policji”. Część materiałów, tych dotyczących czasów współczesnych dostarczyła  Komenda Miejska Policji w Siedlcach. Po obowiązkowej ekspozycji  w budynku archiwum  wystawa została wypożyczona KMP Siedlce. Obecnie jest prezentowana  w sali konferencyjnej   naszej Jednostki. Dzięki temu wszyscy funkcjonariusze, a także pracownicy cywilni  mają możliwość zapoznania się  z historią  powstania i funkcjonowania policji na terenie Siedlec  i powiatu siedleckiego. Wystawa  cieszy się dużym zainteresowaniem. Do jej oglądania zapraszamy także gości odwiedzających  naszą Komendę.

 

autor:kom.Agnieszka Świerczewska

KMP Siedlce


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.