W czasie wydłużonego weekendu nad bezpieczeństwem kierowców na terenie powiatu siedleckiego czuwali m.in policjanci ruchu drogowego, w tym należący do grupy Speed. Funcjonariusze zarejestrowali wiele negatywnych zachowań uczestników ruchu drogowego, najczęściej związanych z przekroczeniem prędkości.

Przekraczanie prędkości jest  nadal istotnym problemem na polskich drogach. Wskutek jej przekroczenia w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h w tym roku już ponad  24 tys. kierowców straciło uprawnienia na okres trzech miesięcy.  To o ok. 4 procent więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Tak było  również w przypadku motocyklisty, który w jadąc przez jedną z miejscowości   rozwinął prędkość 120 km/h ,co dokładnie widać  na załączonym do tekstu filmie. Młody kierowca stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Apelujemy  do kierowców o ostrożną jazdę i zwracanie szczególnej uwagi na pieszych. Pamiętajmy, że kluczem do bezpiecznej podróży jest stosowanie prędkości do aktualnie panujących warunków na drogach oraz stosowanie się do obowiązujących przepisów.

kom. Agnieszka Świerczewska

Pliki do pobrania