Policjanci z Posterunku Policji w Kotuniu zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który zaatakował ich siekierą podczas interwencji. Nietrzeźwy awanturnik trafił do policyjnej celi. Następnego dnia śledczy przedstawili zatrzymanemu zarzut dotyczący czynnej napaści funkcjonariuszy. Za to przestępstwo grozi kara do roku więzienia.

Policjanci z Posterunku w Kotuniu  podjęli interwencję, po uzyskaniu informacji  o sprawowaniu opieki nad dziećmi przez nietrzeźwego mężczyznę. Funkcjonariusze  niezwłocznie udali się pod wskazany przez zawiadamiającego adres i potwierdzili, że dwójką maluchów „ opiekuje  się” kompletnie pijany ojciec. Nietrzeźwy mężczyzna na widok mundurowych chwycił siekierę i zaczął atakować  policyjny patrol. Nie reagował na polecenia wydawane przez policjantów, a  jego agresja narastała. Został  obezwładniony przez policjantów, którzy od razu zabezpieczyli  podręczny arsenał awanturnika  w postaci trzech siekier. Z uwagi na stan nietrzeźwości został  osadzony w Komendzie Miejskiej Policji w Siedlcach. Opiekę nad dziećmi przejęli członkowie dalszej rodziny.

Następnego dnia, po wytrzeźwieniu, 35-latek usłyszał zarzut czynnej  napaści na  interweniujący policjantów. Za to przestępstwo grozi kara do roku do 10 lat  pozbawienia wolności. Na  razie  na podstawie  decyzji Prokuratury  Rejonowej w Siedlcach  został poddany dozorowi policji, a o jego dalszym losie zdecyduje  Sąd.

        

kom.Agnieszka Świerczewska

KMP Siedlce