Wczoraj do oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach wpłynęło zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy, który spowodował bardzo niebezpieczną sytuację na drodze. Mężczyzna został zatrzymany, miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie oraz zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony przez Sąd.

W godzinach popołudniowych do oficera dyżurnego  KMP Siedlce zadzwonił zdenerwowany  mieszkaniec gm. Kotuń. Poinformował, że   auto jego siostry znalazło się  rowie z powodu kierowcy, który wyjeżdżając  z  drogi podporządkowanej omal nie doprowadził do  wypadku. Poszkodowana  rozpoznała samochód należący do mieszkańca tej samej wsi. Mężczyzna  uciekł z miejsca zdarzenia. W dyżurny natychmiast wysłał patrol we wskazany rejon i  po chwili sprawca  zdarzenia drogowego został zatrzymany. Był to 52 letni mieszkaniec gm. Kotuń, który  miał prawie trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu i zakaz  prowadzenia pojazdów  orzeczony przez Sąd Rejonowy w Siedlcach.

Kolejna informacja  dotyczyła ciężarówki jadącej w stronę Łukowa. Jeden z kierowców zgłosił podejrzenie jazdy pod wpływem alkoholu. Auto ciężarowe kilkakrotnie  „łapało pobocze”. Informacja została  niezwłocznie przekazana do KPP Łuków. Na terenie podległym tej jednostce zatrzymano wskazany pojazd i po przebadaniu okazało się, że kierowca  prowadził będąc pod wpływem alkoholu.

Dzięki  czujności  kierowców  udało się wyeliminować z ruchu osoby stwarzające  ogromne zagrożenie na drodze.

Bardzo dziękujemy za  takie sygnały.

 

 

 kom.Agnieszka Świerczewska

 

KMP Siedlce