Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Siedlce

W miniony piątek, w Urzędzie Miasta Siedlce, odbyło się pierwsze szkolenie w ramach kampanii społecznej „Nie zgub mnie”, która ma zapobiegać zaginięciom osób starszych, dotkniętych chorobami otępiennymi.Uczestników spotkania przywitali wiceprezydent miasta Siedlce pan Robert Szczepanik , I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Siedlcach mł.insp. Dariusz Dudek oraz pani Maria Leszczyńska Prezes Siedleckiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera.

Ponieważ jako społeczeństwo coraz bardziej się starzejemy, a choroby otępienie nie są wcale rzadkością, takich sytuacji stopniowo przybywa. Jednym z elementów  kampanii są  szkolenia  dla policjantów, strażników miejskich , pracowników  MOPR. Wykład  dotyczący  aspektów medycznych  choroby alzheimera i  innych związanych z otępieniem  wygłosiła  dr nauk medycznych  Edyta Długosz. Następnie  pani Maria Leszczyńska i  pani Renata Orłowska z Siedleckiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera zapoznały zgromadzonych z działalnością stowarzyszenia i praktycznymi aspektami postępowania z osobami  chorymi. Asp.szt. Natalia  Michalak z   Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach przedstawiła algorytm czynności w sprawach zaginięć. Przypomniała  aby  nie czekać z powiadomieniem w razie zaginięcia  seniora, a zrobić to jak najszybciej. Mieć w domu aktualne zdjęcie takiej osoby i pozwolić policji na jego publikację w trakcie akcji poszukiwawczej. Ostatnia część spotkania  przeznaczona została  na dyskusje i pytania. Było ich szczególnie dużo  do pani doktor Edyty Długosz.

Szkolenia w ramach akcji  „Nie zgub mnie” mają przygotować funkcjonariuszy do postępowania z osobami w podeszłym wieku. Z kimś takim rozmawia się bowiem zupełnie inaczej, niż ze źle parkującym kierowcą, nietrzeźwym rowerzystą czy rozrabiającym nastolatkiem.

kom.Agnieszka Świerczewska

KMP Siedlce