Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Siedlce

Wiele osób prowadzących własną działalność gospodarczą decyduje się na leasing samochodu osobowego. Za sprawą tej metody finansowania, możliwe jest pozyskanie luksusowego auta klasy premium w przystępny cenowo sposób. Przykładem może być atrakcyjny Audi A6 leasing, w którym klienci mają możliwość dostosowania warunków umowy do swoich indywidualnych preferencji. Sprawdź, dlaczego leasing samochodu osobowego jest opłacalnym rozwiązaniem dla firmy.

Mniejsza ilość niezbędnych formalności

Ubiegając się o kredyt gotówkowy dla firmy, producent musi być gotowy na szereg formalności oraz złożony proces oceny kredytowej ze strony banku. To sprawia, że kredyt wymaga zainwestowania dużej ilości czasu. Firmy leasingowe starają się natomiast wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientom i oferują uproszczone procedury zawierania umowy. Leasingodawca również sprawdzi Twoją zdolność kredytową, ale dużo szybciej poinformuje Cię o finalnej decyzji. Sfinalizowanie wszystkich formalności przebiega bardzo sprawnie i pozwala na pozyskanie wymarzonego samochodu w ciągu 2-3 dni.

Leasing nie obciąża firmy tak jak kredyt

Duże różnice zauważysz także w kontekście kosztów finansowania. Decydując się na Audi a6 leasing możesz liczyć na dużo elastyczniejsze warunki niż w przypadku kredytu bankowego. Możesz swobodnie ustalić okres finansowania, a także wysokość miesięcznej raty. Leasing daje spore możliwości w kontekście amortyzacji kosztów uzyskania przychodu. Nawet gdy będziesz wykorzystywał wynajęte auto do prywatnych celów, możesz odliczyć część kosztów eksploatacyjnych od podatku VAT. Dzięki temu, finalnie leasing okazuje się znacznie tańszy od kredytu.

Dlaczego leasing jest korzystnym rozwiązaniem dla przedsiębiorcy?

Swoboda w wyborze samochodu

Możemy spotkać się z powszechnym mitem, że leasing ogranicza wybór wyłącznie do nowych aut z salonu. Nic bardziej mylnego! Decydując się na wynajem długoterminowy Skoda, masz możliwość wybrania zarówno auta nowego, jak i używanego. Firmy leasingowe biorą na siebie obowiązek uzyskania interesującego Cię samochodu, a dodatkowo, służą specjalistycznym doradztwem w tej kwestii. Dzięki temu, istnieje możliwość wyleasingowania samochodu zakupionego na aukcji.

Jakie są obowiązki leasingobiorcy?

Jako faktyczny użytkownik pojazdu, leasingobiorca odpowiada za jego stan techniczny, dba o odpowiedni przegląd, a także dokonuje niezbędnych napraw. Musi również zapłacić ubezpieczenie zgodne z oczekiwaniami firmy leasingowej. Szeroki wachlarz usług sprawia, że Arval serwis auta wziętego w leasing nie nastręcza żadnych, dodatkowych problemów. Co więcej, może wiązać się z dodatkowymi zniżkami uwzględnionymi w umowie leasingowej. Przedsiębiorca decydujący się na leasing operacyjny może „zrzucić” pewne obowiązki na rzecz firmy leasingowej. To kolejny atut, który pozwala na obniżenie niektórych kosztów eksploatacyjnych.

Zakup aut poleasingowych w przystępnych cenach

Z dobrej umowy leasingowej skorzysta również przyszły właściciel auta. Leasingobiorca dba bowiem o nienaganny stan techniczny pojazdu i nie musi decydować się na jego wykup. Po wygaśnięciu umowy, przedsiębiorcy często decydując się na wzięcie w leasing nowszego pojazdu. Co dzieje się z poprzednim? Auto trafia na aukcje i może być kupione w bardzo przystępnej cenie. Decydując się na auto Arval poleasingowe, klient może liczyć na dobry stan techniczny, komplet dokumentów i historię serwisowania, a także fachowe porady ze strony firmy leasingowej sprzedającej samochód.