Brazylijska kawa Yellow Bourbon

Na rynku dostępnych jest naprawdę wiele różnych odmian kawy, a plantatorzy i producenci robią dosłownie wszystko, by jak najmocniej przypodobać się gustom nawet najbardziej wybrednych klientów. To właśnie przez to nawet mali plantatorzy próbują kombinować i tworzyć mieszanki, które nie tylko będą w stanie dobrze przyjąć się w innych rejonach świata, ale także stać się niejako towarem ekskluzywnym. Taka zresztą jest mniej więcej geneza kawy Yellow Bourbon – wyjątkowej mieszanki wprost z Kraju Kawy, czyli Brazylii, która zachwyca mocnym aromatem uzyskanym w specjalnych warunkach.

Kawa Yellow Bourbon – skąd bierze się jej wyjątkowość?

Kawa Yellow Bourbon, w którą jesteście w stanie zaopatrzyć się na przykład na stronie https://szczyptaorientu.pl/oferta/kawa/proper-palarnia-kawy/, jest unikalną mieszanką gatunków Catuai oraz Bourbon, a sama kawa pochodzi z regionu Mantiqueira de Minas w Brazylii. Hodowane na wysokości 1 100 – 1 200 metrów nad poziomem morza ziarna są uprawiane w taki sposób, by na dłużej zachowywały swój piękny, zielony kolor. Do produkcji Yellow Bourbon używana jest specjalna technologia, która pozwala na znaczne przedłużenie świeżości ziaren. Dzięki temu do palarni mieszanka Yellow Bourbon trafia bez większych ubytków na smarku i aromacie.

Choć eksperci zalecają, by Yellow Bourbon był pity bez żadnych większych dodatków, nikt nie zabroni nam koniec końców kombinowania w kuchni. Jeżeli jesteście spragnieni ciekawych przepisów na połączenie swojej ulubionej kawy z ciekawymi dodatkami, odwiedźcie strony fit4u.com.pl bądź https://blueberryroasters.pl/pl/blog/jak-przygotowac-idealna-kawe-latte-sprawdz-nasz-przepis-na-caffe-latte-1478165768.html.