Melodie nocy w Parku Aleksandria z Orkiestrą Kameralną i duetem Woch & Guzik
W sierpniu mieszkańcy będą mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym koncercie zatytułowanym "Eine Kleine Nachtmusik – Muzyka nocy". Wydarzenie to z pewnością dostarczy niezapomnianych emocji dzięki występom Orkiestry Kameralnej Aleksandria oraz duetu gitarowego Woch & Guzik Duo.

Powstanie i działalność Orkiestry Kameralnej Aleksandria

Orkiestra Kameralna Aleksandria została założona w 2023 roku przez członków Kwartetu Smyczkowego Aleksandria. Już od samego początku zespół zdobył uznanie, a ich pierwszy oficjalny koncert miał miejsce podczas otwarcia Parku Miejskiego Aleksandria. Repertuar orkiestry jest niezwykle bogaty i różnorodny, obejmuje utwory od baroku po współczesność. Zespół nieustannie poszerza swój program, w którym dominują dzieła światowej literatury kameralnej oraz polskiej muzyki współczesnej.

Repertuar i artyści sierpniowego koncertu

Podczas sierpniowego koncertu w Parku Aleksandria usłyszymy utwory takich kompozytorów jak Wolfgang Amadeusz Mozart, Henryk Wieniawski, Béla Bartók i Jorge Cardoso. Wydarzenie zapowiada się niezwykle interesująco, a wykonawcami będą zarówno Orkiestra Kameralna Aleksandria, jak i duet gitarowy Woch & Guzik Duo. W skład duetu wchodzą Adam Woch i Robert Guzik, obaj utalentowani gitarzyści.

Skład Orkiestry Kameralnej Aleksandria

Orkiestra Kameralna Aleksandria to zespół składający się z wybitnych muzyków. W pierwszych skrzypcach zagrają Szymon Telecki, Barbara Zdziarska, Marianna Gurne, Julia Węglewicz oraz Natalia Kosim. Drugie skrzypce będą reprezentowane przez Macieja Foryszewskiego, Adama Woodsa, Aleksandrę Hawryluk i Emilię Barycką. Na altówkach zagrają Piotr Grabowicz i Agata Majchrzak. Wiolonczele obsadzą Anna Wróbel, Edyta Koć i Michalina Musiej, natomiast kontrabasy zagrają Mateusz Bakun i Maksym Piątkiewicz.

Współpraca z Unią Europejską

Warto również wspomnieć, że projekt "Rewaloryzacja zabytkowego Parku Miejskiego Aleksandria w Siedlcach" jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Dzięki temu wsparciu możliwe jest organizowanie takich wydarzeń kulturalnych, które wzbogacają życie mieszkańców i przyczyniają się do rozwoju kulturalnego regionu.


Na podst. MOK Siedlce