6 kwietnia 2019 roku w Czuryłach odbyły się warsztaty ratownicze z zakresu pożarów wewnętrznych, w których udział wzięli ratownicy JRG nr 1 w Siedlcach, OSP Czuryły, Dziewule, Radomyśl, Zbuczyn, Wielgorz, Dąbrówka Stany, Wierzejki. Strażacy doskonalili umiejętności prowadzenia działań w czasie pożarów w przestrzeniach zamkniętych oraz przypomnieli zagrożenia dla strażaka wynikające z prowadzenia działań gaśniczych.

Uczestnicy warsztatów, po części teoretycznej, zostali podzieleni na trzy grupy ćwiczące na różnych stanowiskach. Podczas ćwiczeń mogli zaobserwować przebieg zjawisk pożarowych podczas prowadzonego w kontrolowany sposób pożaru w zaaranżowanym pomieszczeniu, ćwiczyli wejście do pomieszczenia objętego pożarem, techniki operowania prądami gaśniczymi niezbędne do skutecznego gaszenia pożarów oraz ewakuację poszkodowanego ze strefy oddziaływania cieplnego.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.