Dzisiaj (25.10) funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach wzięli udziału w Dniu Seniora, zorganizowanym przez siedlecki oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach.

Policjanci przygotowali prelekcję oraz prezentację o bezpieczeństwie finansowym  seniorów. W trakcie wystąpienia  poruszono  kwestie  oszustw „ na wnuczka , na policjanta” – najbardziej popularnych, których ofiarami padają  przede wszystkim osoby starsze.Z okazji Dnia Seniora  funkcjonariusze wręczyli zgromadzonym na Sali paniom kwiaty.

Sierż.szt. Małgorzata Mazurek brała udział w autorskim projekcie „Olabogababciu” realizowanym przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Siedlcach i  właśnie dzisiaj  przestawili  oni wyniki swojej akcji. W ramach tego projektu  zapoznawano  seniorów z  metodami  stosowanymi przez oszustów. W przestrzeni miejskiej pojawiły się plakaty  i ulotki, w których  przestrzegano  przed oszustami.  Ponadto młodzież zrealizowała  krótki film na  temat oszustw, a także spot który był wyświetlany  przed seansami w siedleckich kinach. Komendant Miejski Policji w Siedlcach  mł.insp. Andrzej Dziewulski doceniając  zaangażowanie  młodzieży  przekazał całej grupie oficjalne podziękowania, które  w jego imieniu wręczyła  kom. Agnieszka Świerczewska. Wszystkich zgromadzonych poinformowano, że  program „Olabogababciu”  będzie kontynuowany w bieżącym roku szkolnym.

Dzień Seniora to  impreza cykliczna w której policjanci  Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach  co roku biorą aktywny udział.

 

autor:  kom. Agnieszka Świerczewska

KMP w Siedlcach