Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Siedlce

Wracający po służbie do domu policjant Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach zatrzymał nietrzeźwego kierowcę BMW. Nieodpowiedzialnym mężczyzną okazał się 21-letni mieszkaniec Siedlec. Badanie alkomatem wykazało blisko promil alkoholu w jego organizmie.

W sobotnią noc, wracający do domu po służbie sierżant Daniel Kosmalski zauważył jak na jednej z ulic miasta jadący z przeciwka pojazd BMW uderzył w znak drogowy, po czym zaczął szybko uciekać z miejsca zdarzenia w kierunku centrum. Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego siedleckiej komendy natychmiast zawrócił i pojechał za oddalającym się autem. Od razu też zadzwonił do patrolu Wydziału Ruchu Drogowego, który przed chwilą minął, wskazaując im uciekający samochód. Po chwili BMW zatrzymało się na poboczu drogi i  wysiadło z niego trzech mężczyzn. Policjant  zatrzymał kierującego, a dwaj pasażerowie szybko oddalili się w stronę pobliskich domów. Jednak nie na długo, bo już za moment na miejsce przyjechał powiadomiony wczęśniej patrol.

Już pierwsze chwile interwencji pokazały, że podejrzenia funkcjonariusza były słuszne. Od mężczyzny czuć było wyraźnie alkohol.
Nieodpowiedzialnym kierowcą BMW okazał się 21-letni mieszkaniec Siedlec. Badanie wykazało, że miał on blisko promil alkoholu w organizmie.Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

Autor: kom. Agnieszka Świerczewska