Policja Siedlce: PRĘDKOŚĆ ZABIJA! - ZWOLNIJ I ŻYJ!”
PRĘDKOŚĆ ZABIJA! - ZWOLNIJ I ŻYJ!” - pod takim hasłem policjanci z mazowieckiej drogówki uświadamiali kierujących o zagrożeniu jakie powodują ignorując ograniczenia prędkości, tym razem na terenie powiatu przasnyskiego.
Po raz kolejny policjanci z mazowieckiej drogówki, uświadamiali kierującym, jak ważne jest poruszanie się pojazdem z odpowiednią prędkością, zwłaszcza w okolicy przejść dla pieszych. Tym razem wspierali ich funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Przasnyszu.
Mobilny wskaźnik prędkości, ustawiony został w okolicy przejść dla pieszych, wskazując kierowcom rzeczywistą prędkość z jaką poruszają się po drodze.
Policjanci z przasnyskiej drogówki na bieżąco dokonywali pomiarów prędkości pojazdów znajdujących się w okolicy przejść dla pieszych. Ich zadaniem było podejmowanie interwencji wobec tych kierujących, którzy pomimo wskazań wyświetlanych na mobilnym mierniku prędkości oraz świadomości zbliżania się do przejścia dla pieszych, poruszali się z nadmierną prędkością.
KIEROWCO! pamiętaj zbliżając się do przejścia dla pieszych należy przede wszystkim: ZMNIEJSZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZACHOWAĆ SZCZEGÓLNĄ OSTROŻNOŚĆ oraz USTĄPIĆ PIERWSZEŃSTWA OSOBOM ZNAJDUJĄCYM SIĘ NA PASACH”. W zderzeniu z pojazdem poruszającym się z prędkością 50 km/h pieszy ma tylko około 50% szans na przeżycie, a przy prędkości około 80 km/h prawdopodobieństwo przeżycia pieszego spadają praktycznie do zera.
**BEZPIECZEŃSTWO TO NASZA WSPÓLNA SPRAWA”
Interesuje nas Twoje bezpieczeństwo, a nie Twoje pieniądze!**
WRD KWP zs. w Radomiu
Ładowanie odtwarzacza…
Komenda Miejska Policji w Siedlcach,
mazowiecka.policja.gov.pl/wsi/aktualnosci/45366,PREDKOSC-ZABIJA-ZWOLNIJ-I-ZYJ.html
Ostatnie Artykuły

Senat wyróżnił naukowców i zasłużonych. W Siedlcach święto uczelni

Mazowsze szuka drewnianych pereł i nagradza dobrze zachowane budynki

Trzy różne drogi do jednej nagrody – wyróżniono osoby ważne dla Powiatu Siedleckiego

Szymborska bez pomnika - w Siedlcach klub książki zajrzał za kulisy poetki

PAcamera CLUB przyjeżdża do Siedlec z czterdziestoletnią opowieścią o fotografii

Hejt pod lupą policji i uczelni - w Białkach ruszyła druga edycja

Dodatkowe szczepienie lisów w powiecie siedleckim ruszy pod koniec maja

Lunarie zagra w Aleksandrii - poezja, etno i letni koncert pod chmurką

Policyjna strzelnica i pokaz kryminalistyki zainteresowały przedszkolaki z Siedlec

Aleksandria zamieni się w Krainę Zabawy - orkiestra, Calineczka i animacje

Mercedes zatrzymany w Zbuczynie - 2 promile i sądowy zakaz za kierownicą

W Suchożebrach policja wskazała dwa groźne problemy - oszustwa i hulajnogi elektryczne

156 km/h w zabudowanym i ponad 2 promile - kierowca z Czepielina zatrzymany

Strona artysty - kiedy profil w social mediach już nie wystarcza
Przydatne dane teleadresowe
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Siedlcach - kontakt, zasiłki i wsparcie dla mieszkańców
- Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach - kontakt, godziny kasy, wynajem sal i zajęcia stałe
- Prokuratura Rejonowa w Siedlcach - kontakt, zawiadomienie o przestępstwie, właściwość terytorialna
- Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Warszawie Delegatura w Siedlcach - kontakt, rejestr zabytków, godziny
- Zakład Utylizacji Odpadów w Siedlcach - kontakt, godziny, oddziały
- Katedra Niepokalanego Poczęcia NMP w Siedlcach. Historia, architektura i informacje praktyczne
