Czy wirtualne biuro jest opłacalne?

Jesteś na etapie założenia firmy czy też jej filii w innym mieście? Szukasz aktualnie najkorzystniejszych rozwiązań pod względem cenowym? Pamiętaj, że możliwości masz naprawdę wiele. Jednak najbardziej polecanym rozwiązaniem jest wirtualne biuro. Jeśli zdecydujemy się na nie, to otrzymamy nie tylko adres wirtualny w bardzo realnej lokalizacji, ale także szereg udogodnień dodatkowych. Sprawdźmy to rozwiązanie.

Wirtualny adres na rejestrację działalności

Zgodnie z obowiązującą ustawą dotyczącą działalności gospodarczej do jej założenia musimy posiadać rzeczywisty adres do rejestracji siedziby naszej spółki. Wynajęcie biura w jakimś dużym mieście wiąże się z ogromnymi kosztami, na które otwierające się dopiero firmy nie do końca mogą sobie pozwolić. Niewielki lokal nawet o niskim standardzie, który będzie zlokalizowany z daleka od centrum może nas kosztował ponad tysiąc złoty miesięcznie. Oczywiście jest to jedynie część kosztów. Dodatkowo musimy sobie opłacić prąd, pracowników biurowych, media, osoby zajmujące się sprzątaniem. Co więcej pod uwagę musimy także wziąć koszt zakupu sprzęty, który jest oczywiście wydatkiem jednorazowym, ale może nasz budżet skutecznie nadwyrężyć.

W jaki sposób działa biuro wirtualne?

Biuro wirtualne to odpłatna usługa. Jest ona oferowana przez firmy. Na czym polega? Polega na wynajmie adresu rzeczywistego dla rejestracji przedsiębiorstwa oraz biurowej przestrzeni i outsourcingu biurowych usług. Jest to rozwiązanie niezwykle innowacyjne oraz ciekawe, na które się decyduje coraz to więcej osób.

Na pewno marzymy o tym, aby móc zoptymalizować swoje wydatki, prawda? Oczywiście słusznie. Gdy decydujemy się na wynajem biura wirtualnego, to nie tylko otrzymujemy adres (często bardzo prestiżowy), ale także dostęp do w pełni profesjonalnej przestrzeni biurowej. Jednocześnie nie musimy wynajmować całego lokalu. Dzięki temu oszczędzamy. Odchodzą nam wszelkie koszty związane z wyposażeniem, jak i także utrzymaniem lokalu. Jedyne opłaty to abonamentowe opłaty w ramach konkretnego pakietu. Jakie uzyskujemy efekt? Wydajemy mniej na biuro, a pieniądze zaoszczędzone możemy zainwestować w rozwój firmy.

A co dostajemy w pakiecie? Biuro wirtualne w Warszawie jest nie tylko adresem w bardzo prestiżowej lokalizacji. Firmy, które oferują usługę biura wirtualnego na najwyższym poziomie zapewniają również obsługę profesjonalna klienta - numer telefonu służbowy, który to podczas nieobecności będzie odbierać pracownik recepcji, obsługę korespondencji oraz także przesyłanie jej skanów, dostęp do sali spotkań, w których mogą być prowadzone konferencje, szkolenia czy też spotkania z klientami, sprzęt wysokiej jakości oraz przestrzeń biurową.

Jak widzimy na powyższym naprawdę usługa wirtualnego biura jest bardzo zachęcająca i rzeczywiście jest to rozwiązanie opłacalne. Chyba nie ma osoby, która korzystałaby z tego i nie była zadowolona. Wiemy doskonale, że jest to nowoczesne rozwiązanie, które może być przyszłością nie tylko w naszym kraju, ale także na całym świecie.