Po raz kolejny ostrzegamy przed oszustami podającymi się za pracowników instytucji oraz policjantów Centralnego Biura Śledczego Policji. Wczoraj, w ten sposób, oszukana została 87-letnia mieszkanka Siedlec.

W ostatnim czasie nasilił się proceder podszywania się przestępców pod pracowników różnych instytucji,  a także policjantów CBŚP. Oszuści wykorzystują telefoniczne połączenie  z potencjalną ofiarą i wyłudzają nasze dane wrażliwe, bądź nakłaniają nas do wydania  oszczędności. Zawsze  informują o tym, że nasze środki finansowe są zagrożone. Celowo wzbudzają  niepokój, nie dając  chwili na zastanowienie i nakłaniają do  podjęcia szybkich działań. W taki właśnie sposób  oszukano 87-letnią  siedlczankę. Zadzwonił do niej rzekomy pracownik poczty z informacją, że  do jej mieszkania zostaną dostarczone paczki. Po chwili kobieta odebrała telefon od fałszywego policjanta CBŚP, który stwierdził, że  mężczyzna kontaktujący się  z nią wcześniej to oszust i chce ją okraść. W celu zabezpieczenia jej oszczędności  pieniądze które ma  w domu odbierze od niej policjantka. Rozmówca poprosił  jeszcze o dokładny adres i polecił czekać na funkcjonariuszkę policji. Po chwili w mieszkaniu seniorki zjawiła się rzekoma policjantka. Starsza pani wydała  wszystkie pieniądze jakie posiadała. Tym sposobem straciła ponad 20 tysięcy złotych.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności ! Policjanci nigdy nie żądają od nas wydania pieniędzy, nie załatwiają   tego typu spraw telefonicznie. O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy należy natychmiast informować Policję, korzystając z numeru alarmowego 112.

nadkom.Agnieszka Świerczewska