Motocykliści bez uprawnień zatrzymani przez policję w Siedlcach

W ostatnią niedzielę funkcjonariusze grupy SPEED w Siedlcach zatrzymali dwóch motocyklistów, którzy poruszali się bez wymaganych uprawnień. W obu przypadkach sprawa trafiła do sądu, a kierowcom grożą surowe kary.

  1. Policjanci z grupy SPEED zatrzymali dwóch motocyklistów bez uprawnień.
  2. Zdarzenie miało miejsce w niedzielę, 19 maja.
  3. Motocyklistom grozi grzywna do 30 tys. zł i zakaz prowadzenia pojazdów.
  4. Apel o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Bezpieczeństwo na drodze to kwestia, której nie można lekceważyć. Nawet najmniejsza kolizja motocykla z samochodem może skończyć się tragicznie dla motocyklisty. Dlatego ważne jest, aby każdy uczestnik ruchu drogowego pamiętał o przestrzeganiu przepisów i rozwadze za kierownicą.

W niedzielę, 19 maja, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Siedlcach, działający w ramach grupy SPEED, przeprowadzili kontrolę drogową, podczas której zatrzymali dwóch motocyklistów w wieku 50 i 42 lata. Obaj mężczyźni nie posiadali uprawnień do kierowania pojazdami.

W obu przypadkach sporządzono wnioski o ukaranie do sądu. Za jazdę bez uprawnień motocyklistom grożą surowe sankcje: kara grzywny do 30 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.

Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Pamiętajmy, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji motocykla i samochodu, to motocyklista ma najmniejsze szanse na przeżycie albo wyjścia z wypadku bez obrażeń.

„Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów” – mówi Kom. Ewelina Radomyska z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach. To przypomnienie ma na celu zwiększenie świadomości i odpowiedzialności wśród kierowców, aby uniknąć tragicznych w skutkach wypadków.


KMP w Siedlcach