Wiesława Kwiek zaprasza na wykład o mglistej przeszłości regionu Siedlec

Wiesława Kwiek zabierze słuchaczy w podróż do przeszłości. Odkryj tajemnice minionych dni!
- Suchożebry i Sterdynia w opowieściach Wiesławy Kwiek
- Wspomnienia, które łączą pokolenia. Jak dołączyć do wydarzenia?
Suchożebry i Sterdynia w opowieściach Wiesławy Kwiek
Już wkrótce, 31 marca 2025 roku, Siedlecki Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza na wyjątkowy wykład Wiesławy Kwiek zatytułowany Mgliste sny minionych dni”. To niepowtarzalna okazja, by poznać fascynujące historie z przeszłości naszego regionu, które ożywają dzięki wspomnieniom mieszkańców. Autorka, znana ze swoich literackich dokonań, przybliży słuchaczom realia życia w takich miejscowościach jak Suchożebry, Sterdynia czy Żelków.
Wspomnienia, które łączą pokolenia. Jak dołączyć do wydarzenia?
Wiesława Kwiek, urodzona w Siedlcach i związana z lokalną kulturą, przez lata zbierała opowieści od ludzi różnych pokoleń. Jej książki to prawdziwe skarbnice wiedzy o dawnych obyczajach, tradycjach oraz codziennym życiu mieszkańców. Wykład odbędzie się wyłącznie dla słuchaczy SUTW, a chętni mogą zgłaszać swoją obecność bezpośrednio w biurze uniwersytetu. To doskonała okazja, aby zainspirować się historiami, które kształtowały naszą lokalną tożsamość.
Celem mojej twórczości jest przekazanie prawdy o minionych czasach i zachęcenie do własnych poszukiwań” - mówi Wiesława Kwiek.
Nie przegapcie tej szansy na odkrycie bogactwa lokalnej historii i tradycji! Wydarzenie odbędzie się w przestrzeni sprzyjającej wymianie myśli i doświadczeń, co czyni je idealnym miejscem dla wszystkich miłośników kultury i literatury.
Wg inf z: Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach
Autor: krystian
Przydatne dane teleadresowe
- El Greco i jego Ekstaza świętego Franciszka. Obraz, który zachwyca świat i Polskę
- Jak się żyje w Siedlcach? Gospodarka, finanse i codzienne życie mieszkańców
- Gdzie z dzieckiem spędzić czas w Siedlcach, gdy pada deszcz? Najlepsze miejsca na zabawę i relaks
- Poznaj naturalny raj przyrodniczy w Rezerwacie Stawy Siedleckie
- Rzeka Muchawka. Tajemniczy dopływ Liwca, który zachwyca i stawia wyzwania
- Gdzie na grzyby w Siedlcach i okolicach? Najlepsze miejsca na udane zbiory

