Poezja pod gołym niebem w Parku Aleksandria z muzyką i młodzieżą

W sercu Siedlec rozbrzmiewa poezja i muzyka pod gołym niebem. Już 16 maja Park Miejski Aleksandria stanie się miejscem niezwykłego spotkania młodych talentów, które na nowo odkryją magię słowa i dźwięku w otoczeniu budzącej się do życia przyrody.
- Park Aleksandria w Siedlcach ożywa dzięki poetyckim emocjom
- Jak dołączyć do wydarzenia i co warto wiedzieć o Parku Aleksandria
Park Aleksandria w Siedlcach ożywa dzięki poetyckim emocjom
Wiosna to idealny czas na artystyczne uniesienia, a tegoroczna edycja Szkolnych Spotkań Literackich organizowanych przez Siedlecką Grupę Literacką Witraż” zapowiada się wyjątkowo inspirująco. Wśród zieleni Parku Miejskiego Aleksandria uczniowie szkół podstawowych i średnich zaprezentują swoje literackie pasje podczas plenerowego wydarzenia Poezja pod gołym niebem”. To nie tylko okazja do obcowania z poezją, ale także możliwość integracji młodych twórców oraz rozwijania ich wrażliwości artystycznej.
Na uczestników czekać będzie nastrojowa oprawa muzyczna przygotowana przez Natalię Parapurę utalentowaną wokalistkę młodego pokolenia, a także Klub Seniora Mansarda”, który swoim repertuarem wprowadzi wszystkich w wyjątkowy klimat tego dnia. Taka kombinacja poezji i muzyki w naturalnym otoczeniu parku stworzy przestrzeń sprzyjającą refleksji i wzruszeniom.
Jak dołączyć do wydarzenia i co warto wiedzieć o Parku Aleksandria
Poezja pod gołym niebem” odbędzie się 16 maja 2025 roku w Parku Miejskim Aleksandria jednym z najpiękniejszych zakątków Siedlec, znanym z bogatej historii i starannie odrestaurowanych alejek oraz zieleni. To miejsce, które dzięki projektowi rewaloryzacji finansowanemu ze środków Unii Europejskiej zyskało nowe życie i stało się przestrzenią sprzyjającą kulturalnym inicjatywom.
Zainteresowani udziałem powinni zgłaszać się za pośrednictwem swoich szkół lub bezpośrednio do Siedleckiej Grupy Literackiej Witraż”. To doskonała szansa dla młodych ludzi, by zaprezentować swoje umiejętności przed szeroką publicznością oraz poczuć ducha lokalnej kultury.
Niecodzienna sceneria Aleksandrii, urokliwe zakątki parku oraz wyjątkowa atmosfera tworzą razem niezapomniane doświadczenie, które może zainspirować kolejne pokolenia poetów i miłośników sztuki. Warto być tego świadkiem!
Ostatnie Artykuły

Kameleon Baltazar zamieszka na chwilę w siedleckiej altanie

Rafał Witek przyjedzie do Aleksandrii - Siedlce szykują literacki poranek

Agata Sosnowska wróciła do Siedlec z mrokiem Podlasia w tle

Fałszywy bankier podsunął aplikację - mieszkanka Siedlec straciła 195 tys. zł

W siedleckiej bibliotece powstaje spokojniejszy kąt dla tych, którzy go potrzebują

Sprzedawała sukienkę w sieci - z konta zniknęło 8400 zł

Policja pokazała, jak alkohol i narkotyki psują reakcję - stoisko w Hołubli przyciągnęło tłumy

Mazowiecka Grupa SPEED - blisko tysiąca kontroli i cztery prawa jazdy zatrzymane

Jak ominąć marże pośredników i publikować bezpośrednio u wydawcy?

Elegancja w letnim wydaniu biznesowym – jak zachować profesjonalizm w upał?

Pakiety medyczne a bezpieczeństwo zdrowotne – dlaczego warto mieć dostęp do lekarza bez czekania?

Internet na terenach wiejskich – jakie są dostępne opcje?

Trzy zatrzymania w weekend - rekordzista w Siedlcach miał 3,6 promila

Policyjne stoisko w Suchożebrach przyciągnęło dzieci przed wakacjami
Przydatne dane teleadresowe
- Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Warszawie Delegatura w Siedlcach - kontakt, rejestr zabytków, godziny
- Parafia św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Siedlcach - msze, kancelaria, sakramenty
- Parafia wojskowa Najświętszego Serca Pana Jezusa w Siedlcach - kontakt, msze, kancelaria
- Zakład Utylizacji Odpadów w Siedlcach - kontakt, godziny, oddziały
- Mazowiecki Urząd Wojewódzki Delegatura w Siedlcach - paszporty, cudzoziemcy, sprawy budowlane
- Gdzie z dzieckiem spędzić czas w Siedlcach, gdy pada deszcz? Najlepsze miejsca na zabawę i relaks
