Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Siedlce

Nakładanie gładzi na ściany nie jest łatwą pracą. Trzeba to robić dokładnie, wykorzystując odpowiednią technikę nakładania gładzi. Powinno się ją aplikować od góry do dołu i najlepiej nałożyć dwie warstwy. Do nakładania gładzi używa się pacy ze stali nierdzewnej. Bardzo ważne jest to, aby była ona czysta. Jeżeli  dysponuje się nowym sprzętem można od razu przystąpić do pracy. Jeżeli paca była już używana do innych prac remontowych należy ją dokładnie wyczyścić z pozostałości gipsu. Po zakończeniu tych czynności można przejść do kluczowego etapu przygotowania ścian a mianowicie do szlifowania. Do tego najlepiej będzie nadawała się szlifierka do gipsu zyrafa.

Czym różni się żyrafa do gipsu od innych szlifierek do gładzi?

Model zyrafy do gipsu jest szczególnym typem szlifierki do scian gipsowych. Różni się od innych modeli szlifierek do gładzi tym, że jest umieszczona na teleskopowym wysięgniku. Jest to niezwykle pomocne w szczególności podczas malowania sufitów i wysokich pomieszczeń w których trudno dosięgnąć do sufitu stając na podłodze. Dzięki żyrafie do gibsu  nie trzeba używać drabiny. Pozwala to na zaoszczędzenie pieniędzy, ponieważ nie trzeba ponosić dodatkowych kosztów związanych z zakupem drabiny. Nie trzeba się też martwić o jej przechowywanie, szczególnie kiedy metraż mieszkania jest niewielki. 

Zalety szlifierki do gipsu żyrafa

Szlifowanie z wykorzystaniem pacy z uchwytem i papieru ściernego to ciężka i czasochłonna praca. Nikt nie chce poświęcać kilkunastu godzin na prace, które dzięki wykorzystaniu żyrafy szlifierki pójdą znacznie szybciej i sprawniej. Efekty jakie uzyskamy używając pacy i papieru ściernego nie będą takie jak w przypadku użycia szlifierki do gipsu. Maszyna szlifująca żyrafa nie narobi też dużego bałaganu podczas remontu. Niewątpliwą zaletą mechanicznego wygładzania jest możliwość użycia dodatkowego sprzętu. Dzięki możliwości podłączenia odkurzacza przemysłowego można w łatwy sposób odessać pył, który unosi się w pomieszczeniu podczas szlifowania żyrafą szlifierką do gipsu.

Wady szlifierek elektrycznych

Niestety każde narzędzie elektryczne może się zepsuć i spowodować zatrzymanie prac remontowych na dłuższy czas. Jednak, jeżeli urządzenie jest na gwarancji to nie ma problemu. Chociaż  czas oczekiwania na naprawę może wynieść nawet czternaście dni. A trudno jest przerwać remont na tak długi czas i wstrzymywać się z pracami. W przypadku, kiedy uszkodzimy pacę do gipsu bez problemu w każdej chwili można nabyć nową. Bez ponoszenia dużych kosztów i dalej kontynuować pracę  Żyrafa do gładzi jest popularnym urządzeniem wykorzystywanym podczas prac remontowych, dlatego firmy oferują wypożyczenie takiego sprzętu. Jeżeli remont jest jednorazowy i nie ma potrzeby zakupu na stałe elektronarzędzi można wypożyczyć także inne sprzęty. Między innymi agregat malarski, agregat do betonu czy pistolety do malowania. Każdy, kto przeprowadza remont sam musi się zastanowić na jaki sprzęt może sobie pozwolić. Warto jednak kierować się przede wszystkim własną wygodą i możliwością zaoszczędzenia cennego czasu.

Zalety i wady szlifierek do gładzi gipsowych