Zabiegi protetyczne są najskuteczniejszym sposobem na wypełnienie braków zębowych oraz na ogólną poprawę estetyki zębów. Cieszą się również najwyższym współczynnikiem skuteczności wśród wszystkich zabiegów wykonywanych w stomatologii. Zabieg jest bezpieczny dla zdrowia, jednak pacjenci pytają o znacznie więcej niż tylko implanty Żoliborz cena, dlatego odpowiadamy dziś na najpowszechniejsze pytania.

1. Czy zabieg jest bolesny?

Wbrew pozorom zabieg wszczepiania implantów jest bezbolesny. Spowodowane jest to tym, że zabieg zawsze przeprowadzany jest pod wpływem miejscowego znieczulenia. Pacjenci mogą również skorzystać ze znieczulenia ogólnego, które przeprowadza lekarz anestezjolog. Ból może pojawić się jedynie po zabiegu, jednak wtedy z pomocą przychodzą zlecone nam przez lekarza leki.

2. Ile czasu trwa wszczepienie implantu?

Zabieg wszczepienia implantów poprzedza seria badań i konsultacji, jednak sama ostateczna wizyta w pracowni zajmuje bardzo niewiele czasu- mniej więcej 20-40 minut. Czas ten może się wydłużyć, jeżeli konieczne jest wstawienie większej ilości implantów.

3. Jaka jest implanty Żoliborz cena?

Cena konsultacji, badań oraz zabiegów możliwa jest do oszacowania dopiero w momencie wizyty u lekarza ponieważ w każdy przypadek oceniany jest indywidualnie. Zazwyczaj jednak ceny implantacji wynoszą kilka tysięcy złotych.

4. Czy konieczne jest wstawianie takiej samej liczby implantów, ile występuje ubytków?

Nie zawsze jest konieczne wprowadzanie takiej samej ilości implantów, w szczególności, kiedy wypełniany jest duży obszar i pacjent może zdecydować się na taką opcję. Z drugiej jednak strony, wszczepienie równiej ilości implantów jest skuteczniejsze pod względem estetycznym i funkcjonalnym.

Implanty Żoliborz cena i najczęściej zadawane pytania

5. Czy implant może zostać odrzucony?

Szansa na wystąpienie odrzutu implantu zębowego jest bardzo niska. Statystyki pokazują, że skuteczność zabiegów implantologicznych wynosi ok 98-99%. Jeżeli zdecydujemy się na współpracę z wykwalifikowanym doktorem w profesjonalnej klinice, a przeprowadzone przed zabiegiem badania będą dobrze rokować, to nie powinno być najmniejszych trudności z integracją implantu z kością.

6. Dlaczego występują różnice w cenie implanty Żoliborz cena?

W innym artykule napisaliśmy, od czego zależy implanty Żoliborz cena, jednak tutaj również udzielimy krótkiej odpowiedzi. Różnice cenowe zależą głównie od rodzaju materiału z którego wykonany jest implant, wyposażenia gabinetu, a także renomy lekarza oraz kliniki. Trzeba również wspomnieć o dożywotniej gwarancji, która udzielana jest przez pewną część lekarzy, jednak zabiegi są wtedy znacznie droższe.

7. Czy implantację można wykonać kilka lat po utracie zęba?

Tak. Moment wykonania implantacji nie ma tak naprawdę znaczenia. Po dłuższym upływie czasu, konieczna jest jednak rekonstrukcja kości oraz implantacja dwuetapowa.

8. Czy implantację można wykonać od razu po wyrwaniu zęba?

Tak, a lekarze, jeżeli jest to możliwe, sami rekomendują takie rozwiązanie. Jeżeli zostało zachowane podłoże kostne, to wykonuje się wtedy implantację jednoetapową.

9. Czy może wystąpić uczulenie na implanty?

Wysokiej jakości implanty produkowane są z bio integralnych surowców najwyższej jakości, co oznacza, że nie ma ryzyka wystąpienia uczulenia. Zarówno tytan oraz tlenek cyrkonu, które są najczęściej wykorzystywane do tworzenia implantów, nie powodują reakcji alergicznych.

10. Po jakim czasie umieszcza się na implancie koronę?

Jeżeli dokonywana jest implantacja jednoetapowa, to w implancie można umiejscowić koronę zaraz po pierwszej części zabiegu. W przypadku większych ubytków, kiedy konieczne jest przeprowadzenie implantacji dwuetapowej, to podczas okresu osteointegracji pacjent ma założoną koronę tymczasową, a po okresie około pół roku zmieniana jest ona na stałą.