Każda gmina potrzebuje nowoczesnego sprzętu czyszczącego. Dokładne zamiatanie ulic manualnymi metodami jest oczywiście mało wydajne. Dlatego też, ogromnym zainteresowaniem cieszy się zautomatyzowany sprzęt. Dobre zamiatarki uliczne są w stanie w ciągu godziny obrobić powierzchnię rzędu kilku tysięcy m2. Co więcej, możliwości takich urządzeń są bardzo wszechstronne, dzięki czemu, sprzątanie ulic staje się procesem dużo bardziej efektywnym.

Jakie możliwości oferuje nam zamiatarka komunalna?

Nazwa przywodzi na myśl zamiatanie ulic oraz usuwanie śmieci. W praktyce jednak, dobra zamiatarka uliczna to urządzenie wielofunkcyjne, które możemy wykorzystać na wiele sposobów. Tutaj doskonałym przykładem są zamiatarki drogowe oferowane nam przez firmę Hako. W ramach uniwersalnego systemu Hako Citymaster, klienci mogą wykorzystać urządzenie w następujący sposób:

  • System szczotek przeznaczony do usuwania zaburzeń sypkich oraz błota
  • Głowice szorujące do kleistych zabrudzeń
  • Pług i posypywarka do wydajnej walki ze śniegiem oraz oblodzeniem
  • Kosiarki przystosowane do dbania o idealny stan trawników

Jak zatem widzisz, uniwersalny system oferowany przez firmę Hako sprawia, że pozyskane zamiatarki komunalne sprawdzają się w każdej sytuacji. To wyjątkowo dobra inwestycja, ponieważ kupując jedno urządzenie zapewniasz sobie wielozadaniowy sprzęt na każdą porę roku.

Jakimi czynnikami kierować się przy wyborze zamiatarek?

Podstawową kwestią jest oczywiście gabaryt wybranego sprzętu. Wyróżniamy mniejsze zamiatarki chodnikowe, które mają zachować nienaganną czystość trotuarów dla osób pieszych. W obszernej ofercie znajdziemy również zaawansowane maszyny drogowe, które skupiają się na dbałości o stan jezdni. A zatem, pierwszym kryterium wyboru jest dokładne zastosowanie wybranego przez nas sprzętu. Gabaryty urządzenia mają wpływ także na wydajność. Im większa zamiatarka, tym większe szczotki oraz głowice szorujące.

Bardzo ważnym czynnikiem jest również wydajność. Nieco mniejsze i tańsze modele są przystosowane do czyszczenia powierzchni rzędu kilkuset m2 w ciągu jednej godziny Najlepsze zamiatarki uliczne potrafią obrobić nawet kilka tysięcy m2, dzięki czemu, idealnie sprawdzają się także w dużych miastach. Firma dokonująca zakupu powinna wziąć pod uwagę również energooszczędność. Jeśli chodzi o zamiatarki drogowe, urządzenia posiadają napęd spalinowy. Z kolei w przypadku zamiatarek chodnikowych możemy spotkać się także z maszynami wyposażonymi w akumulator elektryczny.

Gdzie można pozyskać wydajne zamiatarki komunalne?

Jest to stosunkowo wąska grupa produktów, a zatem dostępność jest ograniczona. Na szczęście, zawsze możemy skorzystać z dobrodziejstwa XXI wieku i zdecydować się na zakup online z opcją dostawy do wybranej gminy lub miasta. Doświadczona firma Hako od wielu lat zajmuje się sprzedażą, a także wynajmem nowoczesnych urządzeń sprzątających. Znajdziemy tu: zamiatarki, odkurzacza, szorowarki, a także uniwersalne maszyny do sprzątania miasta.

Dużym plusem jest możliwość skonsultowania się ze specjalistą, który oceni potrzeby danego klienta i na ich podstawie zaproponuje najlepszy sprzęt. Zamiatarki uliczne sprawdzają się w każdej porze roku i równie dobrze mogą służyć do odkurzania chodnika, jak również do odgarniania śniegu i posypywania oblodzonych dróg. Wielofunkcyjność maszyn pozwala na satysfakcjonujący zakup oraz pozyskanie sprzętu dostosowanego do każdej sytuacji.

Wszechstronne możliwości oferowane przez nowoczesne zamiatarki uliczne