Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj po południu na ul. Północnej w Siedlcach. Pracujący na miejscu mundurowi wstępnie ustalili, że 25-letni kierowca motocykla uderzył w bok wykonującego manewr skrętu w lewo forda. Motocyklista zmarł na skutek odniesionych obrażeń. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drodze.

Wczoraj po godz. 15.00  policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na ul. Północnej w obrębie skrzyżowania z ul. KS.Brzóski. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 25-letni motocyklista, jadąc ul. Północną  uderzył w bok skręcającego w lewo  forda, którym kierowała 59 letnia siedlczanka. Nie miał uprawnień do kierowania motocyklami. Młody  mężczyzna zmarł na skutek odniesionych obrażeń.

Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce wypadku. Pod nadzorem prokuratora przeprowadzono oględziny, zebrano  ślady oraz ustalono świadków zdarzenia. Teraz sprawą wypadku zajmą się śledczy, którzy dokładnie będą wyjaśniać wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci przypominają i apelują!

 Jazda na motocyklu to często pasja. Pamiętajmy  jednak, że użytkownicy jednośladów są w grupie niechronionych uczestników ruchu drogowego i w wypadkach odnoszą najcięższe obrażenia. Jedyną ochroną ciała motocyklisty, podczas upadku lub zderzenia z innym pojazdem , jest odzież ochronna, tj. kurtka i spodnie motocyklowe, właściwe buty, rękawice oraz kask. Na bezpieczeństwo motocyklistów, istotny wpływ ma również widoczność na drodze, a przede wszystkim stosowanie się do obowiązujących przepisów , respektowanie znaków drogowych i zdrowy rozsądek.  

kom.Agnieszka Świerczewska

KMP Siedlce

fot.Tygodnik Siedlecki