Borówka wysoka czy amerykańska?

Wiele osób myśli, że jedna roślina najczęściej posiada jedną nazwę. Z tego powodu częstym przeświadczeniem jest to, że borówka wysoka i borówka amerykańska to dwa różne gatunki. Prawda jest jednak nieco inna, gdyż borówka amerykańska to po prostu obyczajowa nazwa nadana by opisać pochodzenie borówki wysokiej chętnie hodowanej w celu uzyskania jej przepysznych owoców.

Borówka amerykańska – jak hodować

Smak borówki amerykańskiej zna chyba praktycznie każdy. Te słodkie, spore owoce jak na te typu jagody pozornej są bardzo popularne w polskich sklepach, a także na uprawach, gdyż nasz kraj jeszcze w 2017 roku był czwartym największym producentem na całym świecie przegrywając tylko z absolutnymi potentatami w postaci Stanów Zjednoczonych, Kanady oraz rosnącego w siłę Meksyku, czyli krajów z naturalnego terenu występowania borówki wysokiej.

Posadzenie krzewów borówki amerykańskiej to świetny pomysł. Po pierwsze będą one ozdobą ogrodu, dzięki swoim ślicznym, niebiesko-fioletowym owocom. Po drugie zapewniają one po prostu łatwy dostęp do właśnie owoców, które są bardzo dobre w smaku i świetnie sprawdzą się w tartach, tortach, ciastach czy innych deserach lub oczywiście jedzone bezpośrednio. Własne krzewy borówki wysokiej zakupić można na przykład w takim miejscu jak https://domisad.pl/catalog/borowka-amerykanska-wysoka. W wolnym czasie po zajmowaniu się swoją borówką wysoką można na przykład zajrzeć na takie strony jak asbiznesu.pl lub muszlafest.pl. Dostępne jest tam sporo tekstów z dziedzin biznesu, lifestylu i nie tylko.