Skuteczne zabiegi na rozstępy

Zabiegi na rozstępy to doskonałe rozwiązanie dla tych, których celem jest redukcja lub całkowite pozbawienie ich widoczności. Estetyczny wygląd stanowi bowiem istotną kwestię dla wielu ludzi, którzy coraz częściej zastanawiają się, na jaki zabieg na rozstępy warto się zdecydować, by poczuć się bardziej komfortowo ze swoim ciałem.

Po co wykonywać zabiegi na rozstępy?

W celu zredukowania rozstępów wielu specjalistów zaleca przede wszystkim codzienną dbałość o skórę poprzez dostosowane do potrzeb danej osoby czynności pielęgnacyjne z użyciem specjalnych kosmetyków. Ponadto zdrowy tryb życia mogą zwiększać możliwości regeneracyjne oraz elastyczność skóry, a więc i redukować głębokość rozstępów.

Niestety zróżnicowana dieta i regularne ćwiczenia nie zawsze wystarczają w walce z rozstępami. Jeśli mimo ich stosowania problem nie ustępuje, zaleca się wsparcie specjalistycznymi zabiegami na rozstępy. Pozwalają one na dotarcie do głębszych warstw skóry i doprowadzenie do nich szczególnie przydatnych składników aktywnych, które są odpowiedzialne za jej właściwą regenerację, a więc i zdrowy wygląd” - mówi kosmetolog Natalia Cholak z Clinica Cosmetologica

Zabiegi na rozstępy u kosmetyczki - dostępne metody

Możliwości dostępnych obecnie metod są coraz większe oraz bardziej profesjonalne. Dlatego każda osoba może wybrać właściwe sobie zabiegi kosmetyczne na rozstępy zgodnie z własnymi preferencjami. Warto zasięgnąć zatem informacji o każdej z nich:

  • Zabieg laserowy na rozstępy - polega na użyciu mikrowiązek światła wgłębiających się w skórę dotkniętą rozstępami. Laserowe zabiegi na rozstępy mają na celu naruszyć zmienioną w danym miejscu skórę oraz naskórek na skutek dokonywania w nich mikrouszkodzeń, dzięki czemu zwiększają możliwości jej regenerowania się, a co za tym idzie - trwałą zmianę jej wyglądu na zdrowy. Dzieje się tak na skutek wsparcia w ten sposób syntezy włókien elastynowych i kolagenowych w miejscu występowania rozstępów.
  • Zabieg mezoterapii mikroigłowej - nazwa zabiegu pochodzi od angielskiego słowa „pen”, czyli „długopis”, który przypomina urządzenie, za pomocą którego wykonuje się zabiegi na rozstępy. Daje ono możliwość precyzyjnego mikronakłuwania dotkniętej rozstępami skóry (ok. 80 tys. nakłuć na minutę!). Dzięki nakłuciom skóra otrzymuje substancje odżywcze potrzebne do jej właściwej regeneracji.
  • Mezoterapia igłowa - jak sama nazwa wskazuje, te zabiegi na rozstępy dokonywane są przy pomocy igły, którą nakłuwa się skórę, wprowadzając do niej substancje odżywcze dobrane specjalnie do jej danego rodzaju. Składniki te zwiększą jej możliwości regeneracyjne, dzięki czemu rozstępy ulegną zmniejszeniu lub całkowitemu zniknięciu.

Więcej informacji o zabiegach znajdziesz na https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/rozstepy/

Wskazania i przeciwwskazania do wykonania zabiegów na rozstępy

Jak wnosił poprzedni akapit - wskazaniem do wykonania zabiegów na rozstępy może okazać się sytuacja, w której inne metody zawiodły, np. stosowanie kremu, szczególna dieta, ćwiczenia. Ponadto nie każdy jest gotowy na zmianę swojego trybu życia lub nie w każdym przypadku jest to możliwe- wówczas jedyną drogą ku redukcji rozstępów mogą okazać się zabiegi kosmetologiczne Ponadto zabiegi na rozstępy szczególnie zaleca się osobom mającym znaczne problemy z rozstępami - gdy są one rozległe i głębokie.

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegów na rozstępy mogą być:

  • nowotwory,
  • ciąża/karmienie piersią,
  • zakażenia grzybicze, wirusowe, bakteryjne,
  • skłonności do powstawania blizn,
  • opryszczka,
  • cukrzyca,
  • opalenizna.

Dlatego też przed wykonaniem danego zabiegu na rozstępy zalecana jest szczegółowa konsultacja z kosmetologiem, która w Clinica Cosmetologica wykonywana jest bezpłatnie. Kosmetolog pomoże dobrać odpowiednią metodę oraz przeprowadzi wywiad pozwalający na indywidualne podejście do każdego przypadku.

Jak przygotować się do zabiegu na rozstępy?

Przygotowanie do zabiegu nie jest skomplikowane. Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednią higienę skóry - tak, by nie była brudna lub tłusta. Przed zabiegiem nie należy niczym jej smarować, a pozostawić suchą. Skóra nie może być też opalona - przed zabiegiem zrezygnuj więc z wizyt na solarium, stosuj kremy z mocnym filtrem w przypadku kontaktu ze słońcem. Ponadto jeżeli rozstępy znajdują się w miejscu owłosionym, to z miejsca tego należy je usunąć- najlepiej używając do tego golarki.

Lepiej zrezygnować też również z używania peelingów i innych preparatów złuszczających skórę. Dotyczy to też niektórych zabiegów kosmetycznych, np. stosowania kwasów na dany obszar ciała, czy związanych z depilacją. Warto dopytać kosmetologa o listę składników w kosmetykach, których stosowanie należy przed zabiegiem wykluczyć. Dotyczy to także niektórych leków. Stąd konsultacja przed zabiegowa jest tak istotna.

Jak wyglądają zabiegi na rozstępy?

Przez cały proces wykonywania zabiegów na rozstępy osoba chętna do jego wykonania powinno zostać przeprowadzana przez wykwalifikowanego ku temu specjalistę. Na samym początku przeprowadzona zostaje konsultacja w celu poznania specyfiki skóry i skali problemu osoby zgłaszającej problemy z rozstępami, na podstawie czego planuje się dalsze postępowanie oraz informuje o możliwych efektach, ale też skutkach ubocznych, przeciwwskazaniach, czy zaleceniach.

Przed zabiegiem skóra w miejscu usuwanych rozstępów może, lecz nie musi, być smarowana znieczulającym kremem (co zależy od dobranej metody). Ponadto skórę oczyszcza się, po czym przeprowadza właściwy zabieg z uwzględnieniem wcześniejszych ustaleń co do używanego ku temu urządzenia, jego intensywności i czasu trwania. Należy jednak przygotować się na ewentualne drobne uczucia dyskomfortu w trakcie wykonywania zależy, co również zależy od specyfiki skóry i indywidualnej wrażliwości osoby poddającej się zabiegowi.

Jakich efektów możemy spodziewać się po zabiegach na rozstępy?

Na najbardziej widoczne efekty mogą liczyć osoby, które walkę z rozstępami zaczęły na wczesnej fazie ich rozwoju. Głębokość zmian dotyczy też częstotliwości i intensywności zabiegów, które powinny być dopasowane indywidualnie przez specjalistę. Ważne, by stosować się do podanych przez niego zaleceń zarówno przed, jak i po zabiegu w celu najlepszej optymalizacji efektów.

W zależności więc od specyfiki skóry danej osoby oraz rozległości istniejących problemów z rozstępami efekty i ilość zalecanych zabiegów na rozstępy mogą się między sobą różnić, na co należy być przygotowanym.

Gdzie wykonać zabiegi na rozstępy?

Ten rodzaj zabiegów należy wykonywać w profesjonalnych, specjalnie do tego przeznaczonych miejscach, jakim jest Clinica Cosmetologica. Każda osoba potraktowana zostanie indywidualnie przez doświadczonych specjalistów. Jakość świadczonych usług placówka stara się utrzymywać na jak najwyższym poziomie, stale poszerzając swoją ofertę o nowoczesne i sprawdzone metody. Szczególna dbałość o odpowiednią atmosferę panującą w tym miejscu stanowi dodatkowy atut.

Podsumowanie

Zabiegi na rozstępy stają się coraz bardziej popularne. Pozwalają zwiększyć zdolności regeneracyjne skóry i przywrócić jej zdrowy wygląd. Innowacyjność i różnorodność dostępnych metod pozwala na osiąganie coraz lepszych efektów. W ich osiąganiu pomóc mogą specjalistyczne placówki zajmujące się profesjonalnym wykonywaniem takich zabiegów, takie jak Clinica Cosmetologica. Indywidualne podejście do każdej z osób zmagającej się z problemem występowania rozstępów jest kluczowe do właściwego rozpoznania potrzeb i wdrożenia skutecznych praktyk pozwalających na redukcję lub trwałe usunięcie rozstępów. Możliwości jest coraz więcej!

Zapraszamy do naszych gabinetów:

Clinica Cosmetologica Gdańsk
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3
80-210 Gdańsk
Tel. 791 604 604

Oraz

Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
Tel. 791 600 607