Jakie zabawki dla 3-latka zabrać nad morze?

Niedługo lato! Wraz z nim nadejdą wakacje i rodzinne wyjazdy. Wybierasz się ze swoim trzylatkiem nad morze? W takim razie musisz zadbać o to, by w Waszym bagażu pojawiły się odpowiednie zabawki, które umilą drogę nad morze, a później zabawę na plaży czy w domku lub namiocie, gdy będzie padał deszcz. Jakie zabawki dla 3-latka zabrać? Sprawdź niżej!

Zabawki dla 3-latka do samochodu na długą podróż

Wszyscy spakowani, wsiadacie do auta i po kilku minutach zaczyna się płacz, marudzenie i niezadowolenie dziecka. Przed Wami kilka godzin jazdy, a Ty już masz dość i chcesz wrócić do domu... a przecież możesz tego uniknąć! Wystarczy, że zabierzesz odpowiednie zabawki dla trzylatka do samochodu. Pamiętaj jednak o bezpieczeństwie. By w razie nagłego, gwałtownego hamowania nic się nie stało, zabawki powinny być możliwie miękkie. Dobrze sprawdzą się pluszaki, miękkie książeczki czy Szczeniaczek Uczniaczek, który śpiewa piosenki i zachęca dziecko do powtarzania.

Co zabrać trzylatkowi nad morze?

Dojechaliście. Biegniecie na plażę. Czego nie może zabraknąć w Waszych torbach? Oczywiście zabawek do piasku! Wiaderko, łopatka i grabki to podstawa. Dodatkowo warto zabrać kilka foremek do robienia babek. Pamiętaj, by nie posiadały drobnych elementów, bo takie zabawki dla 3-latka tylko zdenerwują niepotrzebnie dziecko. Wybierz takie foremki, z których zawsze wychodzą idealne babki. Zabierz też sitko, bo przesiewanie piasku to jedna z ulubionych zabaw maluchów, która w dodatku jest cicha i je uspokaja.

Weź ze sobą także dmuchane zabawki. Rękawki do pływania będą konieczne, by zapewnić dziecku bezpieczeństwo. Warto je połączyć z dmuchaną kamizelką lub kołem do nauki pływania dla maluchów. Dobierz je tak, by dziecko nie wypadało z niego podczas pobytu w wodzie.

A kiedy będzie padał deszcz...

Stało się. Pogoda się zepsuła i musicie spędzić czas w domku lub namiocie. Dziecko jest marudne, bo chciałoby się pobawić na plaży. Możesz mu zapewnić różne rozrywki. Warto zabrać ze sobą zabawki, które nie zajmują dużo miejsca, a dają mnóstwo radości. Może być to mała dmuchana piłka plażowa. Nadmuchaj ją i zagraj z dzieckiem w pokoju. Jest miękka, więc nie zrobi nikomu krzywdy.

Zabierz także zestaw puzzli, klocki LEGO Duplo, kilka samochodzików, ulubioną maskotkę dziecka i książeczki, które uwielbia czytać. Dzięki temu będziesz miał kilka opcji zajęć dla malucha. Gdy znudzi się jedną, kolejna już będzie na niego czekać. Zdaj się na kreatywność i wymyśl nowe zabawy z tymi zabawkami dla 3-latków.