Tragiczny piątek na drodze nr 2: Pijany kierowca i pieszy spowodowali wypadek

Tragiczny finał piątkowego popołudnia na drodze krajowej nr 2. W wyniku nieodpowiedzialnych decyzji, życie jednego z mieszkańców naszej społeczności zostało dramatycznie zmienione. Niebezpieczeństwo, które czyha na drogach, tym razem przybrało postać nie tylko nadmiernie pijanego kierowcy, ale i pieszego, którego stan również daleki był od trzeźwości.
- 36-letni kierowca VW, mający w organizmie 3,5 promila alkoholu, potrącił pieszego.
- 54-letni pieszy, z 3 promilami alkoholu w organizmie, poruszał się prawą stroną drogi.
- Kierowca odjechał z miejsca zdarzenia, lecz został zatrzymany przez świadka kilkaset metrów dalej.
- Na kierowcę nałożony był dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów; grozi mu do 5 lat więzienia.
W ostatni piątek, życie dwóch osób zderzyło się z brutalną rzeczywistością na drodze krajowej nr 2 w gm. Kotuń. Zdarzenie, które mogłoby zostać zapobiegnięte, gdyby nie fatalna decyzja o prowadzeniu pojazdu po spożyciu alkoholu. 36-letni mężczyzna, kierujący samochodem marki VW, nie tylko był nietrzeźwy, ale również miał aktywny dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Jego lekkomyślność doprowadziła do potrącenia 54-letniego pieszego, który również znajdował się pod wpływem alkoholu.
Obrażenia ciała, jakich doznał pieszy, wymagały natychmiastowego przewiezienia do szpitala. Wypadki drogowe to niestety częsta cena, jaką płacimy za lekceważenie przepisów i brak odpowiedzialności. To przestroga dla wszystkich mieszkańców, by pamiętać o konsekwencjach, jakie niosą za sobą takie decyzje.
Kierowca, po zatrzymaniu przez świadka i przeprowadzeniu przez policję badania alkomatem, który wykazał 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy. Teraz stoi przed nim perspektywa do 5 lat pozbawienia wolności. To smutny przykład, jak jeden moment nieodpowiedzialności może zmienić czyjeś życie na zawsze.
Wydarzenia takie, jak te na drodze krajowej nr 2, są bolesnym przypomnieniem, że alkohol i kierownica to połączenie wyjątkowo zgubne, nie tylko dla kierowcy, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego. Warto, aby każdy, kto decyduje się usiąść za kierownicą, zdawał sobie sprawę z potencjalnych konsekwencji swoich decyzji.
Na podst. Policja Siedlce
Ostatnie Artykuły

Żniwa na drogach i w gospodarstwach. Policja ostrzega przed chwilą nieuwagi

Sto lat Anny Wakuły. W Siedlcach złożono jubilatce życzenia

Letni apel policji z Siedlec. Ten błąd kierowcy może kosztować zdrowie

11-latek na crossie zderzył się z Fordem. Interweniował śmigłowiec LPR

Siódma lokalizacja w aglomeracji warszawskiej - Less Mess Opacz już otwarty
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 1. liga: Pogoń Siedlce – ŁKS Łódź 1:1 na otwarcie sezonu](/images/mecz/thumbnails/pogon-siedlce-lks-lodz-25072026-11.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 1. liga: Pogoń Siedlce – ŁKS Łódź 1:1 na otwarcie sezonu

Siedlce: 17 kontroli przy przejazdach, siedem mandatów za znak STOP

Siedlce latem wychodzą z sal - tak znaleźć kulturę pod chmurką.

Grzybobranie w okolicach Siedlec: te błędy mogą skończyć się źle

Policjanci wbiegli na torowisko tuż przed nadjeżdżającym pociągiem

Ponad 10,8 mln zł na transport w Siedlcach. Powstaną cztery węzły przesiadkowe

Droga z Siedlec do Domanic zostanie zamknięta. Wyznaczono objazd

Gołobórz zamieni się w rowerową arenę. Finał pełen emocji

Policjanci z Siedlec ratowali 9-latka. Potem dostali wyjątkowy list
Przydatne dane teleadresowe
- Dom Nad Stawami Dom Pomocy Społecznej w Siedlcach - kontakt, warunki przyjęcia, opłaty
- Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Siedlcach - kontakt, godziny, zgłoszenia
- Zakład Karny w Siedlcach - kontakt, adres i zasady odwiedzin
- Rzeka Muchawka. Tajemniczy dopływ Liwca, który zachwyca i stawia wyzwania
- Centrum Kształcenia Ustawicznego w Siedlcach - szkoły dla dorosłych, kursy i egzaminy
- Muzeum Regionalne im. Mieczysława Asłanowicza w Siedlcach - bilety, godziny, wystawy i oddziały
