Ludowa potańcówka z kapelą Chodowiaków w Pawilonie Ogrodowym

Zapraszamy wszystkich miłośników muzyki ludowej na wyjątkową potańcówkę! W Pawilonie Ogrodowym wystąpi kapela Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Siedleckiej „Chodowiacy” im. Alicji Siwkiewicz. To doskonała okazja do wspólnej zabawy i nauki tradycyjnych polskich tańców.

  1. Występ kapeli ZPiT ZS "Chodowiacy".
  2. Nauka podstawowych kroków poloneza i krakowiaka.
  3. Tradycyjna muzyka ludowa w wykonaniu muzyków i wokalistów.
  4. Impreza odbędzie się w Pawilonie Ogrodowym.

Potańcówka na ludowo to doskonała okazja dla wszystkich, którzy chcą spędzić czas przy dźwiękach tradycyjnej polskiej muzyki. Kapela Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Siedleckiej „Chodowiacy” im. Alicji Siwkiewicz zaprezentuje utwory, które zachęcą do tańca i wspólnej zabawy. Muzycy i wokaliści wystąpią na scenie w Pawilonie Ogrodowym, gdzie każdy będzie mógł spróbować swoich sił w tańcu.

Podczas imprezy uczestnicy będą mieli okazję nauczyć się podstawowych kroków polskich tańców, takich jak polonez czy krakowiak. To nie tylko świetna zabawa, ale również możliwość zgłębienia tajników tradycyjnych polskich tańców pod okiem doświadczonych instruktorów.

Warto dodać, że wydarzenie to jest częścią projektu „Rewaloryzacja zabytkowego Parku Miejskiego Aleksandria w Siedlcach”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 w ramach działania 8.1 oś priorytetowa VIII Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury. Dzięki temu wydarzeniu można nie tylko dobrze się bawić, ale również docenić piękno kulturowego dziedzictwa naszego regionu.

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji do zabawy i nauki! Zabierzcie ze sobą rodzinę i przyjaciół, aby wspólnie cieszyć się muzyką i tańcem w wyjątkowej atmosferze Pawilonu Ogrodowego.


Wg inf z: Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach