IV edycja konkursu Renowacja Roku Zabytków Mazowsza - zgłoszenia do 31 lipca
Trwa nabór do IV edycji konkursu „Renowacja Roku Zabytków Mazowsza”! To wyjątkowa okazja dla właścicieli zabytkowych obiektów z terenu województwa mazowieckiego, by ich starania zostały docenione. Konkurs, organizowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, umożliwia zgłoszenie obiektów do końca lipca tego roku.

Wytyczne i kategorie konkursu

Właściciele zabytkowych obiektów z Mazowsza mają szansę na uzyskanie tytułu „Renowacja Roku Zabytków Mazowsza”, który przyznawany jest w dwóch kategoriach. Pierwsza kategoria obejmuje obiekty wpisane do rejestru zabytków, a druga dotyczy obiektów figurujących w gminnej ewidencji zabytków. Istotne jest, aby prace renowacyjne zostały zakończone po 1 stycznia 2021 roku i przeprowadzone zgodnie z obowiązującym prawem.

Zachęta do udziału dla właścicieli zabytków

Samorząd Województwa Mazowieckiego gorąco zachęca wszystkich właścicieli i posiadaczy zabytkowych obiektów do udziału w konkursie. To doskonała okazja, by pochwalić się efektami swojej pracy i pasji w zakresie ochrony dziedzictwa kulturowego. Warto podkreślić, że konkurs jest otwarty dla każdego podmiotu posiadającego zabytek na terenie województwa mazowieckiego, który przeszedł odpowiednią renowację.

Gdzie znaleźć więcej informacji?

Wszelkie szczegółowe informacje dotyczące konkursu, w tym regulamin oraz formularz zgłoszeniowy, są dostępne na stronie internetowej Województwa Mazowieckiego. Osoby zainteresowane mogą również uzyskać dodatkowe informacje bezpośrednio od organizatorów. To niepowtarzalna szansa, by wyróżnić się na tle innych obiektów zabytkowych i zyskać prestiżowy tytuł.

Nie zwlekajcie – zgłoszenia przyjmowane są tylko do 31 lipca! To wyjątkowa okazja, by docenić wkład w ochronę i renowację naszego wspólnego dziedzictwa kulturowego.


Starostwo Powiatowe Siedlce