Komenda Miejska Policji w Siedlcach zwraca się do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności w związku z nadchodzącym sezonem jesienno-zimowym. Już wczoraj ( 17.09) zmienna aura i gwałtowna ulewa, która przeszła nad miastem w godzinach popołudniowych przyczyniły się do poważnych zdarzeń drogowych.

Wczoraj w godzinach popołudniowych, podczas  ulewnego deszczu,w krótkich odstępach czasu  doszło do trzech potraceń pieszych.  Na przejściu dla pieszych u zbiegu ul.Partyzantów i Zbrojnej potrącony został 76 letni  mieszkaniec Siedlec. Następnie  przy ul. Młynarskiej, także  w obrębie przejścia dla pieszych, potrącona została  60 letnia  siedlczanka. Na ul.Domanickiej potrącony został 58 letni mężczyzna  idący poboczem  drogi ( fragment ulicy gdzie nie ma chodnika dla pieszych).Wszystkie osoby poszkodowane trafiły do szpitala  z poważnymi obrażeniami ciała. Piesi  nie posiadali elementów odblaskowych na odzieży.

Po raz kolejny apelujemy do  wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność i rozwagę. Przypominamy pieszym i rowerzystom o konieczności  noszenia elementów odblaskowych. To po prostu może uratować  Wasze życie.

autor: kom. Agnieszka Świerczewska

KMP Siedlce