Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Siedlce

Mając na względzie ciągłą potrzebę podnoszenia stanu bezpieczeństwa na drogach, a także eliminowanie dopuszczających się agresywnych lub szczególnie niebezpiecznych zachowań w ruchu drogowym, policjanci mazowieckiej grupy „ Speed” codziennie patrolują nasze drogi.

Przypomnijmy, że  na terenie województwa mazowieckiego do  dyspozycji 48 policjantów z 12 jednostek Policji oddano 14 najnowszych radiowozów głównie maki BMW, w tym 11 nieoznakowanych wideorejestratorów. Ponadto do pomiarów prędkości pojazdów  funkcjonariusze używają nowoczesnych laserowych mierników prędkości, które posiadają funkcję zapisu obrazu.

Policjanci  patrolują  przede wszystkim główne drogi, nawet z pominięciem granic administracyjnych powiatów. Zespół SPEED  zwraca uwagę głównie na przypadki:

  • przekraczania prędkości,
  • niebezpiecznego wyprzedzania,
  • czynów godzących w bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów,
  • zachowań agresywnych (np. jazda „na zderzak” i wywieranie presji na innych kierujących poprzez zmuszanie ich do określonego zachowania),
  • nielegalnych wyścigów.

Codziennie funkcjonariusze  spotykają  się  z takimi właśnie zachowaniami kierujących. Nie ma dnia  aby nasze wideorejestratory  nie odnotowały  niebezpiecznych sytuacji na drodze. Na nagraniu dołączonym do  tekstu przyjrzyjmy się  kierowcy, który kilka  dni temu  w msc. Stok Lacki na obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 66 km/h. Dodajmy,  że tego dnia  padał ulewny deszcz. Po zatrzymaniu przez policjantów mężczyzna tłumaczył  się pośpiechem. Stwierdził po prostu „ spieszę  się do pracy w Niemczech”. Niestety tego dnia do pracy raczej nie dotarł. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł oraz 10  punktami karnymi. Zatrzymano mu także prawo jazdy, co jest obligatoryjne w przypadku przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym o 50 km/h.

autor: kom. Agnieszka Świerczewska

 KMP w Siedlcach

Pliki do pobrania