• 17 października - Światowy dzień mediacji

  Jak co roku w październiku obchodzimy Światowy Dzień Mediacji (z ang. Conflict Resolution Day). Jest to międzynarodowe święto popularyzujące pokojowe metody rozwiązywania konfliktów. W tym roku przypada ono 17 października.

 • Międzynarodowy Dzień Mediacji 17 października 2019r

  Lista wydarzeń związanych z obchodami Tygodnia Mediacji w okręgu Sądu Okręgowego w Siedlcach w dniach od 14 do 18 października 2019 roku

 • XIII Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi

  18 października w całej Unii Europejskiej obchodzony jest już po raz trzynasty Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Szczególnie tego dnia organy ścigania, w tym Policja, organizacje rządowe jak i pozarządowe starają się uświadomić społeczeństwu, czym jest handel ludźmi i jak się przed nim ustrzec. W Komendzie Głównej Policji funkcjonuje specjalna infolinia i skrzynka e-mail, dzięki którym każdy, kto posiada informacje o przypadkach handlu ludźmi, może skontaktować się z policjantami. Pisząc na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. lub dzwoniąc pod numer: +48 664 974 934, można zapobiec ludzkim tragediom. Taka wiadomość lub telefon może uratować komuś życie. Nie bądźmy obojętni.

 • KOMUNIKAT – poszukiwani świadkowie wypadku drogowego

  Komenda Miejska Policji w Siedlcach poszukuje świadków zdarzenia do którego doszło 17 września 2019r r w Siedlcach na ulicy Młynarskiej

 • Zakończenie sezonu motocyklowego w Siedlcach

  Dzisiaj (12.10) policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach wzięli udział w oficjalnym zakończeniu sezonu motocyklowego w naszym mieście. Na tej imprezie mundurowi pojawili się zarówno prywatnie, jak też służbowo, zabezpieczając przejazd kawalkady jednośladów na terenie Siedlec.

 • Dynamiczne działania grupy SPEED na krajowej "siódemce"

  W tym tygodniu policjanci Mazowieckiej Grupy „SPEED” realizowali tzw. dynamiczny kaskadowy pomiar prędkości na odcinku krajowej "siódemki" przebiegającym przez teren powiatów radomskiego, białobrzeskiego i grójeckiego.

 • Szkolenie z zakresu przygotowań obronnych

  W dniach 6-9 października w Ośrodku Konferencyjno-Wypoczynkowym „PARZENICA” w Zakopanem odbyło się szkolenie obronne dla policjantów oraz pracowników jednostek i komórek organizacyjnych KWP z siedzibą w Radomiu realizujących zadania obronne.


 • 7 października 2019 roku w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach odbyło się seminarium "Obciążenie cieplne strażaków wynikające z zastosowania specjalistycznej odzieży i jej wpływ na możliwości psychofizyczne strażaków".

  Szkolenie poprowadzili pracownicy Centralnego Instytutu Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy.

 • Policjanci zainicjowali spotkanie w sprawie poprawy bezpieczeństwa na drodze <a href=Siedlce – Mokobody." />

  Dzisiaj (10.10) z inicjatywy podinsp. Marka Myszkiewicza Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach w Urzędzie Gminy Mokobody doszło do spotkania w sprawie poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym na drodze Siedlce – Mokobody, gdzie ostatnio doszło do tragicznych w skutkach wypadków.

 • Podsumowanie działań „SMOG”

  Wczoraj (09.10 ) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach brali udział w działaniach „SMOG”. Podczas kontroli aut szczególną uwagę zwracali na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin do atmosfery. Przy każdej kontroli wykorzystywano dymomierz.

 • Dwóch zatrzymanych z nielegalnymi wyrobami akcyzowymi

  Policjanci Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach systematycznie likwidują źródła nielegalnego handlu papierosami. Wczoraj zatrzymali dwie osoby posiadające papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

 • O współczesnych uzależnieniach z uczniami siedleckich szkół podstawowych

  8 października w Urzędzie Miasta Siedlce odbyło się pierwsze z cyklu zaplanowanych z uczniami spotkań. Wzięło w nim udział 327 osób z pięciu siedleckich szkół: Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Władysława Rawicza, Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 6 im. Władysława Broniewskiego, Szkoły Podstawowej Nr 8 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Szkoły Podstawowej Nr 11 im. Jana Pawła II, Szkoły Podstawowej Nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego.

 • Ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne „SMOG”

  9 października 2019 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”. Mimo iż nadrzędnym celem działań jest eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 • KOMUNIKAT – rozpoznaj sprawcę przywłaszczenia pieniędzy

  Komenda Miejska Policji w Siedlcach zwraca się prośbą o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny widocznego na załączonych do tekstu zdjęciach. Mężczyzna dokonał przywłaszczenia zagubionych pieniędzy.

 • KOMUNIKAT – rozpoznaj sprawców kradzieży

  Komenda Miejska Policji w Siedlcach zwraca się prośbą o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny i kobiety widocznych na załączonym do tekstu nagraniu monitoringu, którzy dokonali kradzieży portfela.


 • W dniach 3-4 października 2019 roku na terenie Powiatu Siedleckiego odbyły się ćwiczenia obronne p.k. „Liwiec 2019”. Tak duże manewry odbywają się cyklicznie co 3 lata. Jest to wielkie przedsięwzięcie, w którego przeprowadzenie zaangażowane były znaczne siły i środki.

 • Komunikat - wypadek ze skutkiem śmiertelnym

  W dniu dzisiejszym (07.10) w godzinach porannych na trasie krajowej K2 przed msc. Zbuczyn doszło do tragicznego w sutkach wypadku drogowego.

 • Mazowiecka Grupa SPEED intensywnie działa

  Mając na względzie ciągłą potrzebę podnoszenia stanu bezpieczeństwa na drogach, a także eliminowanie dopuszczających się agresywnych lub szczególnie niebezpiecznych zachowań w ruchu drogowym, policjanci mazowieckiej grupy „ Speed” codziennie patrolują nasze drogi.


 • 1 października 2019 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Sokołowie Podlaskim przeprowadzono VII Sokołowski Turniej w Dwuboju Pożarniczym w ramach Mazowieckiego Turnieju w Dwuboju Pożarniczym o Puchar Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. W zawodach udział wzięło 39 zawodników w 2 konkurencjach: pożarniczy tor przeszkód 100 m z przeszkodami i wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na 3 piętro wspinalni.

 • Grzybiarze – apel o rozwagę

  Niemal każdego dnia przyjmowane są zgłoszenia o zaginięciach osób podczas grzybobrania. Nie wszyscy amatorzy grzybów znają lasy, do których się udają. Często wybierają się tam w pojedynkę przeceniając swój zmysł orientacji w terenie. Policja apeluje o rozsądek, rozwagę i większą wyobraźnię.

 • Przywitanie I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu

  Insp. Michał Ledzion objął obowiązki na stanowisku I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu. W powitaniu nowego zastępcy mazowieckich policjantów uczestniczyła kadra kierownicza Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu.