2 grudnia 2019 roku na terenie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Szpitala Miejskiego SPZOZ przy ul. Bema 22 w Siedlcach odbyły się warsztaty ratownicze z zakresu organizacji i prowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczej podczas zdarzeń mnogich i masowych.

 • Jak nie dać się schwytać w sieć….

  11 grudnia w Urzędzie Miasta Siedlce 513 osób z sześciu siedleckich szkół: Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Władysława Rawicza, Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 6 im. Władysława Broniewskiego, Szkoły Podstawowej Nr 8 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Szkoły Podstawowej Nr 9 im. Henryka Sienkiewicza, Szkoły Podstawowej Nr 11 im. Jana Pawła II, Szkoły Podstawowej Nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego wzięło udział w spotkaniu w ramach kampanii Widzę- rozmawiam- reaguję. O zagrożeniach czyhających na współczesną młodzież.

 • Policjant „na wolnym” zatrzymał poszukiwanego

  Policjant z Wydziału Patrolowo Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach, podczas dnia wolnego od służby jadąc samochodem rozpoznał poszukiwanego. 32-latek został zatrzymany, a następnie trafił do zakładu karnego celem odbycia kary, której unikał.

 • Policjanci na Uniwersytecie

  Policjanci Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach spotkali się ze studentami Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach na wykładzie „ Narkotyki i dopalacze – zagrożenia współczesnej młodzieży, aspekty prawne i odpowiedzialność karna”. • W dniach 9 - 11 grudnia 2019 roku w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach odbyła się odprawa szkoleniowa dla strażaków pełniących służbę na Stanowisku Kierowania KM PSP, strażaków JRG orz pracowników systemu ośmiogodzinnego.

 • Jutro działania „SMOG”

  „Smog” - to działania, kontrolno – prewencyjne na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego w 2019 roku, których celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin. Policjanci będą eliminować z ruchu pojazdy niesprawne technicznie.

 • Uważajmy na telefon od oszustów!

  W trakcie spotkań rodzinnych ostrzegajmy naszych najbliższych przed przestępcami. Wciąż odnotowujemy przypadki oszustw, gdzie przestępcy podszywając się pod funkcjonariuszy policji, podając się za członków rodziny, pracowników różnych instytucji dokonują kradzieży często oszczędności całego życia.

 • KOMUNIKAT – rozpoznaj sprawcę kradzieży

  Komenda Miejska Policji w Siedlcach zwraca się prośbą o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny widocznego na załączonych do tekstu zdjęciach. Sprawca dokonał kradzieży telefonów komórkowych o wartości prawie 5000 zł.

 • Korytarz życia i jazda na "suwak" - zmiany w ustawie Prawo o ruchu drogowym

  6 grudnia 2019 r. wchodzą w życie przepisy dotyczące „korytarza życia” oraz jazdy zgodnie z zasadą zamka błyskawicznego – tzw. jazdy na suwak, wprowadzone ustawą z dnia 16 października 2019 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. poz. 2202).


 • Przypominamy - każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla, potocznie zwanego czadem, umiera ponad sto osób a blisko dwa tysiące ulega podtruciu. W okresie jesienno-zimowym, w domach, w których urządzenia grzewcze oraz przewody kominowe i wentylacyjne są wadliwe lub źle użytkowane wzrasta ryzyko śmiertelnego zatrucia czadem, który nazywany jest także cichym zabójcą, ponieważ jest niewidoczny oraz nie ma smaku ani zapachu.

 • Komenda Miejska Policji w Siedlcach zwraca się prośbą o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny widocznego na załączonych do tekstu zdjęciach. Mężczyzna dokonał uszkodzenia elewacji domu jednorodzinnego.

 • 10 grudnia – Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka

  Prawa człowieka już w 1948 roku zostały formalnie uznane za jeden z priorytetów społeczności międzynarodowej, kiedy dniu 10 grudnia Zgromadzenie Ogólne ONZ obradujące w Paryżu, przyjęło Powszechną Deklarację Praw Człowieka – istotny dokument dotyczący ochrony praw człowieka i pierwszy tego rodzaju przyjęty przez społeczność międzynarodową.

 • Grupa SPEED na mazowieckich drogach

  Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Nadmierna lub niedostosowana do warunków ruchu niesie za sobą zagrożenia nie tylko braku opanowania pojazdu, a w konsekwencji doprowadzenia do wypadku, lecz w istotny sposób wpływa na rodzaj doznanych obrażeń.


 • 6 grudnia 2019 roku siedleccy strażacy przeprowadzili zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla uczestniczek kursu "Samoobrona dla kobiet", który prowadzony jest przez Komendę Miejską Policji w Siedlcach przy współpracy z Siedleckim Centrum KRAV MAGA & KAPAP. Spotkanie odbyło się w sali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Kazimierza Wielkiego w Siedlcach.

 • Działania „Alkohol i narkotyki”

  W poniedziałek (9.12) na terenie garnizonu mazowieckiego prowadzone będą działania prewencyjno-kontrolne pod kryptonimem "Alkohol i narkotyki". Mają one na celu eliminowanie z ruchu drogowego kierowców, którzy wsiedli za kierownice, będąc pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

 • POLICJANCI WSPIERALI ZBIÓRKĘ PIENIĘDZY NA CHORE DZIECI

  W niedzielę (08.12) Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach wzięli udział w organizowanych już po raz piąty, Gminnych Mikołajkach Charytatywnych w Kotuniu. Podczas mikołajkowej imprezy zbierano pieniądze na leczenie i rehabilitację dzieci z terenu gminy Kotuń.

 • Debata Społeczna „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”

  05 grudnia odbyła się debata społeczna której tematem przewodnim było hasło „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ. Uzależnienie a bezpieczeństwo ”. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach spotkali się z mieszkańcami naszego miasta i gminy w sali konferencyjnej Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli przy ul. Asłanowicza 2 w Siedlcach.

 • EMMA 5

  Aresztowanie 228 osób, identyfikacja 4219 osób będących tzw. mułami finansowymi (money mule) w globalnej akcji przeciwko praniu pieniędzy. W Polsce akcję koordynowało Biuro do Walki z Cyberprzestępczością KGP przy współpracy z FinCERT.pl Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa Związku Banków Polskich.

 • Działania NURD- podsumowanie

  Wczoraj tj. 4 grudnia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach brali udział w ogólnopolskich działaniach skierowane na poprawę bezpieczeństwa pieszych, rowerzystów i motorowerzystów. Akcja „NURD” - czyli Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego powtarzana jest cyklicznie, szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

 • Policyjni technicy kryminalistyki prowadzili oględziny na terenie obozu w Treblince

  Prokuratorzy IPN, w ramach śledztwa prowadzonego w sprawie zbrodni dokonanych w latach 1941-1944 na więźniach niemieckiego obozu pracy przymusowej Treblinka I, po ujawnieniu nieznanej zbiorowej mogiły przeprowadzili oględziny miejsca. Brali w nich udział m.in. policyjni technicy kryminalistyki z Siedlec i Łosic.

 • Idzie zima – porady dla kierowców i pieszych

  Opady śniegu i przymrozek przypomniały, że zbliża się kalendarzowa zima. Oprócz zmiany opon i przygotowania auta do tej trudnej i wymagającej pory roku, należy również zmienić technikę i sposób jazdy. Również piesi w tym okresie powinni zachować szczególną ostrożność podczas wkraczania na jezdnię. Podlascy policjanci apelują do kierowców i pieszych o zachowanie czujności i rozwagę.