Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Siedlce

Wczoraj, policjant Wydziału Patrolowo - Interwencyjnego z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach w dniu wolnym od służby, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Nieodpowiedzialnym mężczyzną okazał się 46-letni mieszkaniec gm. Przesmyki. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania autem.

Wczoraj policjant będący poza służbą, który jechał do centrum miasta, spostrzegł, że sposób jazdy kierowcy jadącego przed nim jest co najmniej dziwny. Wykonywał on nieskoordynowane manewry. Policjant nabrał podejrzeń , że kierujący daewoo może być nietrzeźwy. Przez cały czas jechał za nim i gdy auto zjechało na parking w rejonie kina funkcjonariusz zaparkował za tym samochodem w ten sposób, że zablokował wyjazd. Nie pozwolił także oddalić się kierowcy od pojazdu. Od razu też poinformował oficera Dyżurnego KMP Siedlce o zaistniałej sytuacji. Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowano patrol Wydziału Ruchu Drogowego. Już pierwsze chwile interwencji pokazały, że podejrzenia funkcjonariusza były słuszne. Od mężczyzny czuć było wyraźnie alkohol.

Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 46-letni mieszkaniec gm. Przesmyki. Badanie alkomatem wykazało, że miał on ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania autem. Prawo jazdy zatrzymano mężczyźnie wcześniej za jazdę pod wpływem alkoholu. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

 

Autor: kom. Agnieszka Świerczewska