Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Siedlce

Siedleccy policjanci w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych przed wyruszeniem dzieci w podróż sprawdzają stan techniczny autokarów, którymi będą one podróżować. Komenda Miejska Policji w Siedlcach zachęca organizatorów wyjazdów szkolnych, a także wakacyjnych, do skorzystania z tej możliwości przed wyruszeniem podopiecznych w trasę.

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży wyjeżdżających na zorganizowany wypoczynek to  dla policji bardzo ważna sprawa. W naszych działaniach dużą wagę przywiązujemy do zapobiegania sytuacjom, które mogą spowodować zagrożenie dla życia i zdrowia dzieci i młodzieży. W związku z tym, że rozpoczął się okres  wyjazdów szkolnych policjanci  będą kontrolować  autokary przewożące  uczestników wycieczek. Policja zachęca opiekunów,  do powiadamiania o takich wyjazdach, co umożliwi przeprowadzenie gruntownej kontroli autokaru przed wyruszeniem w trasę ale tez sprawdzi stan trzeźwości kierowcy. Jeżeli coś jest nie tak najlepiej poinformować o tym policję. Rodziców powinien zaniepokoić stan zewnętrzny pojazdu, na przykład popękane szyby, zły stan bieżnika opon lub uszkodzone reflektory. Szczególna uwagę należy zwrócić na kierowcę: bełkotliwa mowa lub zachwianie może świadczyć o tym, że jest pod wpływem alkoholu albo jest po prostu zmęczony. Bezpieczeństwo wyjazdów to nie tylko sprawny autokar i wypoczęty kierowca, ale także liczba pasażerów dostosowana do gabarytów pojazdu.

Organizatorzy wycieczek, którzy chcą aby autokar przed wyjazdem został skontrolowany przez policję, mogą ten fakt zgłosić z kilkudniowym wyprzedzeniem do Naczelnika WRD  podinsp. Krzysztofa Skupa tel. 47 707 21 21.

Uczestnikom szkolnych wyjazdów życzymy niezapomnianych wrażeń na wycieczce oraz szerokiej drogi.

kom. Agnieszka Świerczewska