Przeprowadzenie ręcznego audytu SEORęczny audyt SEO jest najlepszym sposobem na odkrycie, co powstrzymuje Twoją witrynę przed osiągnięciem wysokich pozycji w wyszukiwarkach. To znaczy, że dzięki audytowi pozycjonowanie Twojej strony może bardzo szybko być dużo wyższe. Istnieje wiele różnych sposobów na przeprowadzenie audytu witryny pod kątem SEO i ważne jest, aby wszystko dokładnie sprawdzić.

Co sprawdzić w ręcznym audycie SEO

Jest kilka absolutnie niezbędnych punktów na liście audytu SEO. Należą do nich:

  • Badanie słów kluczowych - Po pierwsze, należy upewnić się, że witryna jest kierowana na właściwe słowa kluczowe. Słowa kluczowe, które są zbyt ogólne, mogą nie przynieść pożądanego ruchu z wyszukiwania. Zbyt szczegółowe słowa kluczowe mogą być zbyt wąskie i nie przynieść wystarczającej liczby klientów.
  • Struktura adresu URL - Adres URL to adres, który ludzie widzą w pasku adresu przeglądarki, kiedy lądują na jednej z Twoich stron. Dla celów SEO chcesz się upewnić, że struktura adresu URL ma sens i jest łatwa do odczytania i zapamiętania zarówno dla ludzi, jak i dla wyszukiwarek.
  • Treść - Treść na twojej stronie jest jedną z najważniejszych rzeczy dla SEO. Chcesz, aby była ona wiecznie aktualna, co oznacza, że jest przydatna dla wszystkich typów ludzi przez cały czas. Treść powinna być zwięzła, bez zbędnego gadulstwa i bez nieistotnych informacji.
  • Linki- Linki to kolejna ważna część SEO. Chcesz, aby Twoje linki były istotne i prowadziły do stron, które są również istotne dla Twojej witryny. Chcesz również, aby Twoje linki prowadziły do właściwej strony. Nie należy umieszczać linków do stron, które nie mają związku z działalnością firmy lub jej marką.
  • Obrazy - Obrazy to kolejny ważny element SEO. Obrazy muszą być wysokiej jakości, adekwatne do treści i odpowiednio oznakowane. Powinny być także łatwo dostępne zarówno dla ludzi, jak i dla wyszukiwarek. Chcesz również, aby obrazy na Twojej stronie zawierały odnośniki do stron, które są z nimi związane. Nie należy umieszczać w witrynie linków do innych, niepowiązanych stron.

Audyt SEO to prosta droga do sukcesu

Audyt SEO to prosta droga do sukcesu. Pomoże Ci dowiedzieć się, jak Twoja witryna wypada na tle konkurencji i co musisz zrobić, aby objąć prowadzenie. Jeśli chcesz, aby Twoja witryna była wyżej w wynikach wyszukiwania, audyt SEO może być tym, czego potrzebujesz. Audyt SEO pomoże Ci dowiedzieć się, jak Twoja strona wypada na tle konkurencji i co musisz zrobić, aby objąć prowadzenie. Audyt SEO to niewątpliwie Twój sojusznik jeśli chodzi o pozycjonowanie strony w wyszukiwarkach.