Wakacje na sportowo

Rozpoczęły się wakacje. Wiele dzieci wraz z rodzicami planuje wyjazdy dłuższe i krótsze, ale sporo mieszkańców miast spędzać będzie wolny od szkoły czas w mieście. Nie oznacza to jednak, że trzeba się nudzić! Siedlce posiadają rozbudowaną infrastrukturę sportową, z której mogą korzystać nie tylko zawodowcy, ale również amatorzy. Warto też pamiętać o sportach, które nie wymagają specjalnego sprzętu ani miejsca. Podpowiadamy, jak można aktywnie spędzić wakacje w mieście.

Basen

Jedną z najprzyjemniejszych opcji spędzania czasu w letnie dni jest wizyta na basenie. Chłodna woda sprawia, że łatwiej przetrwać upalne dni. Warto też pamiętać o wszystkich zaletach jakie niesie ze sobą spędzanie czasu w wodzie. Przede wszystkim pływanie pozwala spalić nadliczbowe kalorie, co pozwala nieco schudnąć. Polecane są także zajęcia z aerobiku w wodzie, który nie tylko ułatwia uzyskanie wymarzonej sylwetki, ale także jest bardzo przyjemny.

Skatepark

Skatepark to miejsce, z którego korzystają przede wszystkim nastolatki. Ustawione w różnych miejscach przeszkody pozwalają na uzyskanie mistrzostwa w jeździe na deskorolce czy na rolkach. Dzięki specjalnie przygotowanym trasom można trenować układy akrobatyczne. Wielu trenujących w miejskich skateparkach to prawdziwi mistrzowie. Jednak większość osób korzystających z tego miejsca to amatorzy, którzy chcą nauczyć się czegoś nowego. Jazda na rolkach i deskorolce jest bardzo zdrowym i ciekawym sposobem na spędzanie wolnego czasu. A przy okazji można awansować z ligi amatorskiej do mistrzowskiej.

Wycieczki rowerowe

Kolejnym sposobem na aktywne spędzanie czasu są wycieczki rowerowe. Jazda na jednośladzie ma wiele zalet. Przede wszystkim pozytywnie wpływa na samopoczucie. Ponadto poprawia wydolność i wytrzymałość organizmu. Wyjazdy rekreacyjne pozwalają poznać najbliższą okolicę i odetchnąć świeżym powietrzem. Warto też pamiętać, że rower to doskonały środek miejskiej lokomocji. Można go wykorzystać nie tylko dla przyjemności, ale również np. jeżdżąc do pracy, co przy okazji pozwoli zaoszczędzić kilka złotych na paliwie i zadbać o zdrowie oraz kondycję.

Bieganie

Jazda na rolach czy deskorolce to aktywność przeznaczona dla młodych. Basen wymaga dłuższych przygotowań i nie zawsze mamy ochotę na taką aktywność. Bieganie jest bardziej uniwersalnym sportem: jogging można uprawiać niemal w każdym miejscu. Będąc w mieście warto skorzystać ze ścieżek w parku, na wsi pobiegać miedzami polnymi. Strój nie jest tu zbyt istotny, natomiast ważne jest obuwie. Aby bieganie było zdrowe i wygodne należy zainwestować w dobre buty np. specjalistyczne obuwie do biegania nike air max 97.

Nordic walking

Letnie poranki i wieczory to idealny czas na nordic walking. Jest to sport coraz bardziej popularny wśród seniorów i osób mających problemy zdrowotne, które nie mogą uprawiać innych aktywności fizycznych - kije nie tylko pozwalają odciążyć stawy, ale także zapewniają ruch dla mięśni, które nie są aktywne podczas zwykłego marszu lub biegu. Maszerowanie z kijami jest doskonałym sposobem na poprawę kondycji dla każdego. Wystarczy mieć kijki oraz zainwestować w wygodny strój. Kiedy jest ciepło wystarczą spodenki i T-shirt, w chłodniejsze dni warto założyć komplet dresowy damski lub męski.

 

Lato to czas wypoczynku. Polacy wyjeżdżają na wakacje i odpoczywają w miejscach odległych od codziennych spraw. Jednak nie wszyscy mogą pozwolić sobie na wyjazd urlopowy. Jeśli pozostajemy w domu warto skorzystać z pięknej pogody i aktywnie odpocząć od codziennych zajęć. Do wyboru jest wiele opcji. Najprzyjemniejszą z nich jest z pewnością korzystanie z akwenów wodnych, zarówno tych naturalnych jak i sztucznych. Ale to nie jedyna możliwość. Świetnym pomysłem jest też bieganie czy spacery. Miłośników poznawania najbliższej okolicy z pewnością zainteresują wycieczki rowerowe. Warto też pomyśleć o zmianie środka lokomocji wykorzystywanego w dotarciu do pracy - rower sprawdzi się doskonale.