Mieszkaniec Siedlec, 84- letni senior został oszukany przez nieustalonego sprawcę, który drogą telefoniczną zaproponował wpłatę pieniędzy na fundusze inwestycyjne i osiąganie z tego tytułu zysków. W efekcie stracił oszczędności życia.

Do Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach zgłosił się  poszkodowany  siedlczanin, któremu zaproponowano wpłatę oszczędności zgromadzonych na koncie na fundusze inwestycyjne i osiąganie z tego tytułu dużych zysków. Nieustalony na chwilę obecną mężczyzna, drogą telefoniczną, zaproponował tę  intratną inwestycję przedstawiając się  jako pracownik banku. W celu przeprowadzenia operacji polecił  zainstalowanie aplikacji zdalnego zarządzania pulpitem na komputerze, za pomocą której  dokonał  nieautoryzowanych przelewów z konta seniora. W sumie poszkodowany  stracił ponad 150  tysięcy złotych.

Po raz kolejny apelujemy o ostrożne postępowanie w  związku z różnego typu  propozycjami ulokowania swoich pieniędzy. Takie „ okazje” często kończą się utratą wszystkich oszczędności. Zachęcamy także do przeprowadzania dużych operacji finansowych bezpośrednio w siedzibie banku, a nie drogą telefoniczną.

Autor: nadkom. Agnieszka Świerczewska