Policjanci siedleckiej grupy SPEED w Strzale zatrzymali do kontroli drogowej 30-letniego mężczyznę, który śpiesząc się do pracy jechał w obszarze zabudowanym 103 km/h, stracił prawo jazdy na 3 miesiące i musi zapłacić mandat w wysokości 1500 zł, a na jego konto dopisanych zostało 13 pkt. karnych. Apelujemy o bezpieczną jazdę, stosowanie się do ograniczeń prędkości i przepisów ruchu drogowego!

Zmieniająca się jesienna aura m.in. opady deszczu powodują, że widoczność jest ograniczona, a jezdnia mokra i śliska. Każdy kierowca powinien zatem zdawać sobie sprawę, że w takich warunkach bardzo łatwo stracić panowanie nad pojazdem, a droga hamowania jest znacznie dłuższa. Dlatego warto zwolnić, stosować się do ograniczeń prędkości i przepisów ruchu drogowego, by nie narazić siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo.

Na drogach naszego powiatu czuwa cały czas policyjna grupa SPEED, która głównie zajmuje się ujawnianiem wykroczeń, które najbardziej wpływają na stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a do takich niewątpliwie należy przekraczanie dozwolonych limitów prędkości.  W ostatnich dniach policjanci wydziału ruchu drogowego siedleckiej komendy, wchodzący w skład grupy Speed w Strzale zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który kierując volvo przekroczył prędkość o 53km/h, jadąc w obszarze zabudowanym 103km/h. Mężczyzna tłumaczył się, że bardzo spieszy się do pracy.  Za popełnione wykroczenia na konto 30-latka zostało dopisanych 13 punktów karnych i musi zapłacić 1 500zł mandatu. Ponadto w związku z przekroczeniem prędkości o 53km/h mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Zwolnij! Lepiej się chwilę spóźnić, ale dojechać szczęśliwie niż narazić siebie lub innych na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia!

Autor: kom. Ewelina Radomyska