Dzisiaj (07.11) w ramach projektu „Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022 - 2024” odbyła się debata z uczniami siedleckich szkół średnich, podczas której rozmawialiśmy o bezpieczeństwie na terenie miasta Siedlce.

Bezpieczeństwo to kluczowa kwestia, która ma ogromne znaczenie dla wszystkich mieszkańców naszego miasta. Dzisiaj policjantki z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach rozmawiały na ten temat z młodzieżą siedleckich szkół średnich. Na początku sierż. szt. Barbara Jastrzębska przedstawiła i omówiła prezentację dotycząca analizy stanu bezpieczeństwa na terenie Siedlec, następnie uczniowie IV Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Siedlcach zaprezentowali swoją prezentację „Młodzież o bezpieczeństwie. Czy w mieście jest bezpiecznie?”, w której znalazły się rejony miasta, na które należy ich zdaniem zwrócić większą uwagę, by było bezpieczniej. Po prezentacjach młodzież chętnie wzięła udział w debacie, zadawali pytania dotyczące bezpieczeństwa w miejscach publicznych, przepisów ruchu drogowego czy oszustw internetowych, na które odpowiadały sierż. szt. Barbara Jastrzębska i kom. Ewelina Radomyska. Policjantki apelowały także do uczniów, aby edukowali swoich rodziców i dziadków w zakresie różnych metod oszustw zarówno tych telefonicznych jak i internetowych, by uczulali ich i tłumaczyli jak należy się prawidłowo zachować, by nie paść ofiarą oszustów.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Referatu Funduszy Zewnętrznych Urzędu Miasta Siedlce – pan Tomasz Kluczek i Ilona Kowal.

Dziękujemy za liczne przybycie na debatę i aktywny w niej udział. Wszelkie głosy mieszkańców, co do poprawy stanu bezpieczeństwa są bardzo ważnym sygnałem dla Policji, który znajdzie swe odzwierciedlenie w zakresie planowania przyszłych działań.

Spotkanie z młodzieżą było świetną okazją do pomocji zawodu policjanta i przedstawienie specyfiki pracy policjantów różnych pionów. 

Dziękujemy za spotkanie.

 

kom. Ewelina Radomyska