Emocjonalne pożegnanie zastępcy szefa straży po 25 latach służby w Siedlcach
Emocjonalne pożegnanie z wyjątkowym strażakiem – st. asp. Karol Biaduń kończy służbę w Siedlcach. Po dwóch i pół dekadach niesienia pomocy i bezpieczeństwa mieszkańcom, jedna z kluczowych postaci lokalnej jednostki straży pożarnej przechodzi na zasłużoną emeryturę.
  1. St. asp. Karol Biaduń zakończył swoją 25-letnią służbę w Komendzie Miejskiej PSP w Siedlcach.
  2. Rozpoczął karierę w Komendzie Powiatowej PSP w Warszawie, przechodząc przez Komendę Główną PSP, zanim trafił do Siedlec.
  3. W latach 2015-2024 pełnił funkcję dowódcy sekcji w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1.
  4. Komendant Miejski PSP, st. bryg. Andrzej Celiński, oficjalnie zwolnił z służby st. asp. Karola Biadunia.

W sercu każdego miasta bije serce jego mieszkańców i tych, którzy czuwają nad ich bezpieczeństwem. W Siedlcach, to serce przez ostatnie 25 lat biło w rytmie niezachwianej służby st. asp. Karola Biadunia. Ciężko jest wyobrazić sobie bardziej poświęconą osobę, która stawiała bezpieczeństwo i dobro innych na pierwszym miejscu.

Zacząwszy swoją zawodową podróż w stolicy, przez lata budował swoje doświadczenie i kompetencje, by ostatecznie znaleźć swoje miejsce w Siedlcach. Jego praca była jego pasją, a każde wezwanie – kolejną okazją do niesienia pomocy. Ścieżka zawodowa st. asp. Biadunia jest wzorem do naśladowania dla młodych strażaków, pokazując, że służba innym jest nie tylko obowiązkiem, ale i zaszczytem.

Decyzja o przejściu na emeryturę st. asp. Karola Biadunia została ogłoszona przez komendanta miejskiego PSP w Siedlcach, st. bryg. Andrzeja Celińskiego. To symboliczny koniec pewnej ery w służbie ratowniczej miasta. Chociaż postać st. asp. Biadunia nie będzie już obecna w codziennej służbie, jego duch i poświęcenie zostaną zapamiętane przez wiele kolejnych lat.

Trudno jest pożegnać tak ważną postać w lokalnej społeczności, ale nie ulega wątpliwości, że st. asp. Karol Biaduń pozostawił niezatarty ślad w sercach i historii siedleckiej straży pożarnej. Jego zaangażowanie i poświęcenie są inspiracją dla wszystkich, którzy pragną służyć społeczności z równym oddaniem.


Na podstawie: Straż Pożarna Siedlce