Koncert Śpiewnik Papieski już jutro w Parku Miejskim Aleksandria
Już jutro, 18 maja, o godzinie 17:00 w Parku Miejskim Aleksandria odbędzie się wyjątkowe wydarzenie muzyczne - koncert "Śpiewnik Papieski" w wykonaniu artystów Teatru ES. To niepowtarzalna okazja, by w otoczeniu natury wsłuchać się w poezję Karola Wojtyły, której muzykę skomponował Waldemar Koperkiewicz.
  1. Koncert "Śpiewnik Papieski" 18 maja o 17:00.
  2. Wystąpią artyści Teatru ES.
  3. 11 utworów z poezją Karola Wojtyły.
  4. Wstęp wolny.

Projekt "Śpiewnik Papieski" powstał z myślą o uczczeniu pontyfikatu Jana Pawła II. To unikalny zbiór 11 utworów, których teksty bazują na poezji Karola Wojtyły. Muzykę do tych wierszy skomponował Waldemar Koperkiewicz, który również podjął się reżyserii całego spektaklu.

W koncercie wezmą udział soliści: Zuzanna Aleksiuk, Zofia Chojecka, Wiktoria Gadzinowska, Natalia Grochowska, Magdalena Jabłkowska, Olga Masiak, Klaudia Sachanowicz, Sara Suchożebrska, Karolina Sulińska, Gabriela Woźnica, Zuzanna Wrzosek, Agata Zawistowska, Mikołaj Niedziela, a także grupa wokalna: Mariola Chmielewska, Olga Dzierżanowska, Karolina Goławska, Aleksandra Grochowska, Patrycja Izdebska, Gabriela Podniesińska, Maria Pośrednik, Ewa Skoczek, Kasandra Tomasiuk, Oliwier Jastrzębski.

Spektakl "Śpiewnik Papieski" wyróżnia się nie tylko bogactwem poetyckich fraz, ale także różnorodnością aranżacji muzycznych, które wzruszają i przywołują wspomnienia z czasów pontyfikatu Jana Pawła II. Przebojowe wykonania utworów zapewnią niezapomniane wrażenia wszystkim uczestnikom.

Warto również wspomnieć, że projekt "Rewaloryzacja zabytkowego Parku Miejskiego Aleksandria" jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. To dzięki wsparciu z funduszy europejskich możemy cieszyć się takim wydarzeniem w odnowionej przestrzeni parku.

Wstęp na koncert jest wolny, dlatego zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Nie przegapcie tej okazji, by poczuć magię poezji Karola Wojtyły w muzycznym wydaniu!


Na podstawie: Urząd Miasta Siedlce