Apel o rozwagę na siedleckich drogach po tragicznych wypadkach
W ostatnich tygodniach doszło do kilku tragicznych zdarzeń na drogach naszego miasta. W związku z tym apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi za kierownicą. Każdy z nas może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na drodze.

Seria tragicznych wypadków na drogach

Od początku czerwca na naszych drogach doszło do ośmiu poważnych wypadków. W tych zdarzeniach zginęły trzy osoby, a jedenaście zostało rannych. Ponadto, w tym samym okresie odnotowano aż 136 kolizji, z czego 24 miały miejsce w miniony weekend. Te statystyki są alarmujące i skłaniają do refleksji nad bezpieczeństwem ruchu drogowego.

Śmiertelne zderzenie samochodu z motocyklem

W dniu 11 czerwca doszło do tragicznego wypadku, w którym samochód osobowy zderzył się z motocyklem. Kierujący motocyklem, 32-letni mężczyzna, zginął na miejscu. Kierująca samochodem osobowym, 43-letnia kobieta, doznała poważnych obrażeń i została przetransportowana do szpitala, gdzie po kilku dniach zmarła. To zdarzenie wstrząsnęło lokalną społecznością i pokazało, jak kruche jest życie na drodze.

Wypadek na ul. Warszawskiej

Kolejny tragiczny wypadek miał miejsce 29 czerwca na ul. Warszawskiej. Kierujący Hondą 26-letni mężczyzna, jadąc z 29-letnim pasażerem, stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z prawidłowo jadącym Mercedesem. W wyniku tego zdarzenia pasażer Hondy zginął na miejscu, a wszyscy pasażerowie Mercedesa, w tym kierowca, zostali przetransportowani do szpitala z obrażeniami ciała. Sprawca wypadku, z powodu odniesionych obrażeń, nie mógł być poddany badaniu na trzeźwość na miejscu zdarzenia. Została pobrana od niego krew na zawartość alkoholu i narkotyków.

Apel o ostrożność na drodze

W obliczu tych tragicznych wydarzeń, apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności. Upały mogą dodatkowo wpływać negatywnie na koncentrację kierowców, dlatego warto zwrócić uwagę na prędkość, zachowanie odpowiednich odstępów i unikanie korzystania z telefonu podczas jazdy. Nadmierna prędkość, wymuszanie pierwszeństwa oraz nieprawidłowe wyprzedzanie to główne przyczyny wypadków i kolizji. Pamiętajmy, że nasze działania mogą uratować życie – zarówno nasze, jak i innych uczestników ruchu.

Bezpieczeństwo pieszych

Nie zapominajmy również o pieszych, którzy są najbardziej narażeni na niebezpieczeństwa na drodze. Zachęcamy do noszenia elementów odblaskowych, które znacznie zwiększają widoczność, zwłaszcza po zmroku. Choć posiadanie odblasków jest obowiązkowe tylko poza terenem zabudowanym, warto używać ich również w mieście.

Dbajmy wspólnie o bezpieczeństwo na naszych drogach. Każda sekunda uwagi i każda decyzja podjęta z rozwagą mogą zapobiec tragedii.


Źródło: Policja Siedlce