W Stoku Lackim 48 uczniów zdało pierwszy w tym roku egzamin na kartę rowerową
W Stoku Lackim 48 młodych adeptów ruchu drogowego zdobyło swoje pierwsze uprawnienia do bezpiecznej jazdy na rowerze. Egzamin, który odbył się 29 kwietnia, potwierdził ich wiedzę i umiejętności, otwierając drzwi do samodzielnego poruszania się po drogach publicznych.

Egzamin na kartę rowerową w Stoku Lackim zakończony sukcesem

Wczoraj w Stoku Lackim odbyła się długo wyczekiwana sesja egzaminacyjna na kartę rowerową, którą zorganizowali funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach wraz z pracownikami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Do testu przystąpiło aż 48 uczniów szkół podstawowych, którzy wykazali się solidnym przygotowaniem zarówno w teorii, jak i praktyce.

Najpierw młodzi uczestnicy zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi zasad ruchu drogowego oraz rozpoznawania znaków drogowych. Następnie pod okiem policjantów zaprezentowali swoje zdolności jazdy na rowerze, pokazując, że potrafią bezpiecznie poruszać się po ulicach i ścieżkach rowerowych.

Bezpieczeństwo dzieci w Stoku Lackim dzięki nowym kartom rowerowym

Uzyskanie karty rowerowej to nie tylko formalność – to pierwszy krok do samodzielności i bezpieczeństwa na drodze. Dokument ten uprawnia do legalnej jazdy rowerem po drogach publicznych oraz – co ważne – pozwala również na korzystanie z hulajnogi elektrycznej dla osób powyżej 10 roku życia.

Policjanci apelują do rodziców i opiekunów, aby wspierali dzieci w zdobywaniu tej ważnej kwalifikacji. Dzięki temu najmłodsi mieszkańcy Stoku Lackiego będą lepiej przygotowani do poruszania się w ruchu drogowym, co przekłada się na ich ochronę i pewność siebie podczas jazdy.

Gratulujemy wszystkim zdającym i życzymy wielu bezpiecznych kilometrów na dwóch kółkach!

„Warto dodać, że karta rowerowa to również pierwsze uprawnienie, które pozwala na legalne poruszanie się hulajnogą elektryczną po drogach publicznych. Warunkiem korzystania z tego środka transportu jest ukończenie 10. roku życia i posiadanie ważnej karty rowerowej.” – kom. Ewelina Radomyska

Na podstawie: KMP w Siedlcach