Przedszkolaki z Małych Gigantów uczą się bezpiecznych wakacji z siedlecką policją

2 min czytania
Przedszkolaki z Małych Gigantów uczą się bezpiecznych wakacji z siedlecką policją


Przedszkolaki z Siedlec w nietypowy sposób uczą się, jak bezpiecznie spędzać wakacje. Spotkanie z policjantami i ich czworonożnym partnerem dostarczyło dzieciom mnóstwo radości i ważnych lekcji na lato!

  • Wyjątkowe spotkanie przedszkolaków z policją w Siedlcach
  • Bezpieczeństwo nad wodą i nie tylko – nauka przez zabawę w siedleckim przedszkolu

Wyjątkowe spotkanie przedszkolaków z policją w Siedlcach

W minionych dniach Przedszkole „Mali Giganci” w Siedlcach odwiedzili funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji, którzy przybyli z misją edukacyjną. W ramach akcji promującej bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku, najmłodsi mieli okazję poznać zasady ochrony siebie w czasie wakacji – wszystko to w atmosferze zabawy i ciekawych pokazów.

Największą atrakcją okazał się pokaz umiejętności psa służbowego, który zachwycił dzieci swoją posłusznością i sprawnością. Asp. Grzegorz Kozłowski zaprezentował, jak pies reaguje na komendy, a także wyjaśnił maluchom, jak należy zachowywać się w obecności zwierząt, by zapewnić bezpieczeństwo zarówno sobie, jak i czworonogom.

Bezpieczeństwo nad wodą i nie tylko – nauka przez zabawę w siedleckim przedszkolu

Spotkanie urozmaiciło wspólne czytanie książeczki „Kicia Kocia na plaży”, które poprowadziła mł. asp. Barbara Jastrzębska. Ta sympatyczna opowieść stała się punktem wyjścia do rozmowy o tym, jak unikać zagrożeń podczas zabawy nad wodą, chronić się przed upałem oraz jak postępować w kontaktach z obcymi osobami.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w dyskusji, dzieląc się swoimi doświadczeniami i pomysłami na bezpieczne wakacje. Tego typu inicjatywy są niezwykle ważne, ponieważ uczą najmłodszych odpowiedzialności i rozwijają świadomość zagrożeń już od najmłodszych lat.

„Cieszymy się, że możemy wspierać edukację dzieci w tak istotnym zakresie. Bezpieczeństwo zaczyna się od wiedzy i dobrych nawyków, które warto kształtować od pierwszych chwil życia” – podkreśliła kom. Ewelina Radomyska.

Na podst. Policja Siedlce

Autor: krystian