Dariusz Gizak w Siedlcach — od milicyjnych wspomnień do premiery "Prąd wsteczny

Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach łączy literacką ciekawość z lokalnym klimatem Nocy Bibliotek, proponując wieczór z autorem, który zna służbowe realia od podszewki. Spotkanie zapowiada się jak rozmowa o kryminale, służbie i naturze jednocześnie.
- Spotkanie autorskie Dariusza Gizaka będzie świętem premiery i wymiany opowieści
- Autor opowie o służbie, pracy dziennikarskiej i zaangażowaniu w ochronę przyrody
Spotkanie autorskie Dariusza Gizaka będzie świętem premiery i wymiany opowieści
Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach zaprasza na wieczór poświęcony twórczości Dariusza Gizaka. Podczas wydarzenia odbędzie się premiera jego najnowszej książki “Prąd wsteczny”, którą organizatorzy będą świętować w ramach Nocy Bibliotek. 17.10.2025 r., godz. 18.00, Czytelnia Główna MBP (wejście od ul. Esperanto) — to moment, kiedy siedlecka publiczność będzie miała okazję porozmawiać z autorem o jego doświadczeniach i nowych tekstach. 🎉
Gizak jest autorem kryminału “Wolta” oraz reportażowo‑wspomnieniowej książki “By(i)łem w ZOMO. Tajemnice plutonów specjalnych milicji”. Wieczór ma szansę pokazać, jak z praktyk służbowych rodzą się literackie pomysły i jak przeszłość spotyka się z narracją.
Autor opowie o służbie, pracy dziennikarskiej i zaangażowaniu w ochronę przyrody
Dariusz Gizak to były oficer policji, absolwent Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie; po odejściu ze służby zajmował się ochroną m.in. w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie i na Dworcu Centralnym. W swojej karierze pełnił też funkcje kierownicze w firmach zajmujących się windykacją. Od 1998 roku działa jako dziennikarz, współpracując m.in. z miesięcznikami „Detektyw”, „Brać Łowiecka”, „Drwal” i „Las Polski”. Był konsultantem przy filmie „Dług” Krzysztofa Krauze i zdobywcą nagród w konkursach literackich. 🌲
Prywatnie jest ojcem dwóch dorosłych synów i zapalonym miłośnikiem przyrody. W swoich publicystycznych zainteresowaniach poruszał konflikty związane z ochroną przyrody — m.in. sprawę Birczy, plany utworzenia Parku Narodowego Puszcza Karpacka, kwestie dotyczące wilków, a także działania na rzecz ochrony białowieskich rysi prowadzone razem z prof. Simoną Kossak. To wszystko sprawia, że spotkanie przyciągnie zarówno fanów sensacji, jak i osoby zainteresowane lokalnymi i przyrodniczymi wątkami. 🌿
Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach rekomenduje udział osobom ciekawym literatury związanej ze służbami mundurowymi, reportażu i tematów przyrodniczych.
na podstawie: Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach.
Autor: krystian