Tydzień działań PSP Siedlce: ćwiczenia w urzędzie i gaszenie kotłowni

Strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Siedlcach interweniowali przy pożarze kotłowni i prowadzili ćwiczenia ewakuacyjne w budynku Urzędu Miasta. W minionym tygodniu ratownicy uczestniczyli też w działaniach edukacyjnych dla młodzieży.
- Podsumowanie działań Komendy Miejskiej PSP w Siedlcach
- W Siedlcach ćwiczono ewakuację, w Białkach gaszono kotłownię
Podsumowanie działań Komendy Miejskiej PSP w Siedlcach
W okresie 19.10.2025–26.10.2025 Komenda Miejska PSP w Siedlcach odnotowała 30 zdarzeń ratowniczo-gaśniczych. W tym było 6 pożarów, 13 miejscowych zagrożeń oraz 11 alarmów fałszywych. Od początku roku straż odnotowała 1516 zdarzeń (468 pożarów, 792 miejscowych zagrożeń, 261 alarmów fałszywych). Sekcja wykonała również czynności kontrolno-rozpoznawcze w ciągu tygodnia.
W Siedlcach ćwiczono ewakuację, w Białkach gaszono kotłownię
21.10.2025 strażacy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 Komendy Miejskiej PSP w Siedlcach przeprowadzili ćwiczenia w budynku Urzędu Miasta przy ulicy Prusa 16. Ćwiczenia obejmowały ewakuację interesantów i pracowników oraz prowadzenie działań gaśniczych przy rozwoju pożaru wewnętrznego.
23.10.2025 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Siedlcach wpłynęła informacja o pożarze domu w miejscowości Białki. Po przybyciu na miejsce stwierdzono pożar kotłowni w budynku jednorodzinnym. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu energii elektrycznej i dopływu gazu do budynku, wejściu ratowników w aparatach ochrony układu oddechowego do kotłowni oraz ugaszeniu pożaru. Jednej osobie udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy i przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Następnie ratownicy przelewali pogorzelisko, usuwali materiały palne, prowadzili wentylację mieszkań przy użyciu wentylatora osiowego oraz kontrolowali atmosferę za pomocą urządzeń pomiarowych do czasu usunięcia lotnych produktów spalania.
24.10.2025 strażacy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 współpracowali z Policją w realizowanym przez Urząd Miasta Siedlce programie “Świadomie bezpiecznie w młodość” w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 5. Ratownicy prowadzili praktyczne zajęcia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej i instruowali, jak prawidłowo reagować w nagłych przypadkach.
na podstawie: PSP w Siedlcach.
Ostatnie Artykuły

Obsługa prawna nieruchomości - jakie korzyści daje zarządcom w zakresie prawa spółdzielczego?

Chłopcy z Placu Broni w MOK Siedlce - lektura, która gra na emocjach

Cztery lata na oceanie i jedna biblioteka - historia rodziny Kowieskich

Syreny zawyją w powiecie siedleckim. To będzie tylko ćwiczenie

Kontrola za prędkość w Pruszynie ujawniła fałszywe prawo jazdy

Wakacyjna Akademia Talentów szykuje teatr, rytm i rolki

Kot w Butach w Siedlcach - sprytny kocur wraca z muzyką i humorem

Młodzi strażacy z powiatu siedleckiego rozbili zawody w Zbuczynie

38 ochotników zdało egzamin w siedleckiej komendzie PSP

Młodzi z Pięknej 7 pokażą w Siedlcach sztukę, która patrzy na Wajdę

Wakacyjna Kraina Zabawy wraca do Aleksandrii. Siedlce szykują rodzinny piknik z Panem Sprężynką

Pułaskiego będzie zamknięta. Turniej koszykówki zatrzyma ruch na kilka godzin

Setki świec i Einaudi w Siedlcach - MOK szykuje wieczór, który zostaje w pamięci

Na drogach pod Siedlcami przybywa maszyn rolniczych - policja ostrzega
Przydatne dane teleadresowe
- MPK Siedlce - kontakt, cennik biletów, karta miejska i usługi dodatkowe
- Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Siedlcach - kontakt, zapisy, terapie i diagnoza
- Mazowiecki Urząd Wojewódzki Delegatura w Siedlcach - paszporty, cudzoziemcy, sprawy budowlane
- Okręgowy Urząd Miar w Warszawie Wydział Zamiejscowy w Siedlcach - kontakt, godziny, usługi metrologiczne
- Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach - kontakt, zbiory, usługi
- Centrum Kształcenia Zawodowego w Siedlcach - kontakt, kursy i usługi
