Grupa SPEED zatrzymała BMW - 25-latek przekroczył prędkość i złamał zakaz sądowy

Na DK92 w Gręzowie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach - wchodzący w skład grupy SPEED - zatrzymali kierowcę BMW podczas kontroli prędkości. Kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość i w trakcie czynności okazał się być po użyciu alkoholu.
W środę policjanci siedleckiej grupy SPEED zatrzymali 25-letniego kierującego, który w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 55 km/h. Podczas kontroli okazało się, że badanie wykazało 0,4 promila alkoholu w organizmie.
Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna nie zastosował się do orzeczonego przez Sąd Rejonowy w Siedlcach zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Kierujący został zatrzymany i osadzony w Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych KMP Siedlce, a pojazd przekazano osobie wskazanej.
Mężczyzna stanie przed sądem. Za niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi do 5 lat pozbawienia wolności - zgodnie z Kodeksem karnym.
“Apelujemy o rozsądek i odpowiedzialność na drodze!”
kom. Ewelina Radomyska
Zachowanie opisane w tej sprawie - jazda po spożyciu alkoholu, przekroczenie prędkości o 55 km/h i ignorowanie sądowego zakazu - wygląda na świadome lekceważenie przepisów i narażenie innych użytkowników dróg.
na podstawie: Policja Siedlce.
Ostatnie Artykuły

Siedlce: 17 kontroli przy przejazdach, siedem mandatów za znak STOP

Siedlce latem wychodzą z sal - tak znaleźć kulturę pod chmurką.

Grzybobranie w okolicach Siedlec: te błędy mogą skończyć się źle

Policjanci wbiegli na torowisko tuż przed nadjeżdżającym pociągiem

Ponad 10,8 mln zł na transport w Siedlcach. Powstaną cztery węzły przesiadkowe

Droga z Siedlec do Domanic zostanie zamknięta. Wyznaczono objazd

Gołobórz zamieni się w rowerową arenę. Finał pełen emocji

Policjanci z Siedlec ratowali 9-latka. Potem dostali wyjątkowy list

Forum Ekonomiczne w Karpaczu wraca z pierwszymi ogłoszonymi gośćmi. To ostatnie dni tańszych zapisów

Blisko 800 stypendystów przyjechało do Siedlec. Przed nimi intensywny obóz

Miał być wypadek bliskiej osoby. W Siedlcach dzwonią oszuści

Czarne punkty nad wodą w Bużyskach. Strażacy ostrzegają przed tragedią

Poradnik bezpieczeństwa doczekał się wersji w Polskim Języku Migowym

Cztery punkty poboru krwi i strefa Małego Strażaka na PGE Narodowym
Przydatne dane teleadresowe
- Z czego znane są Siedlce? Odkrywamy historię i atrakcje tego miasta
- Parafia św. Michała Archanioła w Siedlcach - kontakt, kancelaria, msze
- Urząd Stanu Cywilnego w Siedlcach - kontakt, godziny, procedury
- Nadleśnictwo Siedlce - kontakt, leśnictwa, sprzedaż drewna i edukacja
- Pałac Ogińskich w Siedlcach. Perła historii i architektury, którą musisz zobaczyć
- Kaplica św. Krzyża w Siedlcach. Niezwykłe dzieło Aleksandry Ogińskiej
