Uczniowie z Siedlec zgarnęli nagrody na finale konkursu profilaktycznego

FOT. KMP w Siedlcach
W Sali Konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu wręczono nagrody za prace promujące życie wolne od narkotyków, alkoholu i przemocy. Gala zgromadziła laureatów, opiekunów i przedstawicieli służb z garnizonu mazowieckiego.
20 lutego 2026 r. w Komendzie Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu odbyła się gala finałowa konkursu organizowanego przez KWP Radom razem z Mazowieckim Centrum Polityki Społecznej, przy wsparciu Kuratorium Oświaty w Warszawie i Uniwersytetu Radomskiego. W uroczystości uczestniczyli m.in. insp. Jerzy Sztuc - Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu, przedstawiciele MCPPS i delegatury Kuratorium Oświaty.
Jak podaje Komenda Wojewódzka Policji zs. w Radomiu, konkurs odbywał się w dwóch kategoriach - plakat dla szkół podstawowych i logotyp dla szkół ponadpodstawowych. Prace przyjmowano od listopada do 15 grudnia 2025 r., a rozstrzygnięcie zapadło 22 grudnia 2025 r. Do komisji wpłynęło 226 prac - 173 ze szkół podstawowych i 53 ze szkół ponadpodstawowych.
“Wszystkie prace, które wpłynęły, wykonane były na bardzo wysokim poziomie” - jak poinformowała Komenda Wojewódzka Policji zs. w Radomiu.
W kategorii dla szkół podstawowych wyłoniono troje zwycięzców - na I miejscu znalazła się uczennica z Sońska, miejsce II i III przypadły uczniom radomskich podstawówek. W kategorii dla szkół ponadpodstawowych wśród laureatów znalazła się dwójka uczniów z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Siedlcach - Mikołaj Olędzki (I miejsce) i Dawid Marciniak (II miejsce). Trzecie miejsce zajęła uczennica z Sochaczewa.
Podczas gali wystąpił również Hubert Stawczyk - uczeń XII Liceum Ogólnokształcącego w Radomiu, który zaprezentował własne utwory muzyczne. Renata Karwat - Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Warszawie - odczytała i złożyła na ręce insp. Jerzego Sztuca list gratulacyjny od Mazowieckiej Kurator Oświaty Wioletty Krzyżanowskiej.
Organizatorzy przyznali, że ze względu na wysoki poziom prac poza regulaminowymi miejscami przyznano dodatkowe wyróżnienia w obu kategoriach. Konkurs miał charakter profilaktyczny i był elementem kampanii społecznej „Jestem sobą. Wiem jak korzystać z wolności. Wybieram życie wolne od narkotyków, alkoholu i przemocy” - jak podaje Komenda Wojewódzka Policji zs. w Radomiu.
To dowód, że lokalne szkoły potrafią przekuć zaangażowanie młodzieży w realne działania przeciwko używkom i przemocy, a konkursy profilaktyczne nadal mogą trafiać do uczniów skuteczniej niż monotonne prelekcje.
na podstawie: KMP w Siedlcach.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (KMP w Siedlcach). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Jak samochód nauczył się uwodzić - od powozu bez koni po ikonę stylu

Przy 11 Listopada planują nowy blok z usługami i parkingami

Siedlce usłyszą Piosenki Maćka Turkowskiego w kameralnym wieczorze

Rowerowy tor i test z pierwszeństwa - Siedlce wyłoniły najlepszych

Siedlce oddały hołd ofiarom Smoleńska przy pomniku Lecha Kaczyńskiego

103 nowych policjantów w Radomiu, a Siedlce dostały nowego przełożonego

Skórzec szykuje debatę o bezpieczeństwie - policja stawia na mieszkańców

Wiosna zamienia drogi w pułapkę - Policja wskazuje najgorsze godziny

Siedlce oddadzą hołd ofiarom Katynia przy Ścianie Pamięci

Chopin w Siedlcach bez patosu - Delert pokaże kompozytora z bliska

Geodezyjny przegląd obejmie Piaski Zamiejskie i część Starej Wsi

Siedlecka policja szykuje pułapkę na złodziei rowerów przed komendą

Zmiany na Artyleryjskiej i Okopowej kierowców czekają objazdy i nowe oznakowanie

Citroen skręcił w lewo, motocyklista w Łysowie trafił do szpitala
Przydatne dane teleadresowe
- Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach Co musisz wiedzieć o studiach i życiu akademickim
- Parafia św. Stanisława B.M. w Siedlcach. Historia, zabytki i praktyczne informacje
- Gdzie na grzyby w Siedlcach i okolicach? Najlepsze miejsca na udane zbiory
- Ratusz Jacek w Siedlcach. Historia, architektura i legenda o niezwykłym symbolu miasta
- Unikalne miejsce przyrody w pobliżu Siedlec. Co warto wiedzieć o rezerwacie Stawy Broszkowskie?
- Jak się żyje w Siedlcach? Gospodarka, finanse i codzienne życie mieszkańców
