Citroen skręcił w lewo, motocyklista w Łysowie trafił do szpitala

Citroen skręcił w lewo, motocyklista w Łysowie trafił do szpitala

Na drodze w Łysowie osobowy citroen zajechał drogę motocykliście, a zderzenie skończyło się szpitalem dla 51-letniego kierowcy jednośladu. Policjanci ustalili, że do wypadku doszło podczas skrętu w lewo, gdy 77-letni kierujący autem nie ustąpił pierwszeństwa. Obaj uczestnicy byli trzeźwi, a śledczy wyjaśniają teraz dokładny przebieg zdarzenia.

Do wypadku doszło 6 kwietnia około godziny 12 w Łysowie, w gminie Przesmyki. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący citroenem wykonywał manewr skrętu w lewo i nie przepuścił motocykla Honda, który jechał prawidłowo. W efekcie doszło do zderzenia pojazdów.

Motocyklem jechał 51-letni mężczyzna. Po wypadku doznał obrażeń i został przewieziony do szpitala przez pogotowie. Badanie trzeźwości wykazało, że zarówno on, jak i 77-letni kierowca citroena byli trzeźwi.

Policjanci nadal sprawdzają szczegółowe okoliczności i przebieg tego zdarzenia. Wraz z cieplejszą pogodą na drogach pojawia się coraz więcej motocyklistów, a to oznacza większe ryzyko, bo jednoślad jest znacznie trudniejszy do zauważenia niż samochód. Funkcjonariusze przypominają, by przed skrętem i zmianą pasa zawsze spojrzeć w lusterka, zachować szczególną ostrożność przy włączaniu się do ruchu i skręcaniu w lewo oraz trzymać bezpieczny odstęp.

To zdarzenie pokazuje, jak jeden źle wykonany manewr może w kilka sekund zamienić zwykłą przejażdżkę w poważny wypadek i skończyć się szpitalem.

na podstawie: KMP w Siedlcach.