Dzisiaj ( 07.02) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z siedleckiej komendy prowadzą na terenie całego powiatu działania „Trzeźwość”

Dzisiejsze  działania prowadzone na terenie powiatu siedleckiego mają na celu  podnoszenie świadomości  wszystkich uczestników ruchu drogowego na temat negatywnego wpływu alkoholu  oraz  innych środków  działających podobnie jak alkohol ( narkotyków , dopalaczy a nawet leków) na stan bezpieczeństwa na drogach. Policjanci podczas  prowadzonych kontroli starają  się uświadomić , nie tylko kierowcom ale też pasażerom , że ciąży na nich  współodpowiedzialność za  bezpieczna jazdę. Policjanci  apelują do wszystkich uczestników   ruchu drogowego o zdecydowaną reakcję, gdy widzimy , że za  kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Każdy z kontrolowanych dzisiaj   kierowców  zostanie  przebadany  pod kątem  trzeźwości. Warto podkreślić , że  naszym BMW patroluje drogi  załoga żeńska. Dwie  policjantki Wydziału Ruchu Drogowego  Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach pełnią służbę bardzo sumiennie i panowie kierowcy nie mogą spodziewać się żadnej taryfy ulgowej.  Przypominamy , że każda ilość wypitego alkoholu  ,a także  stosowanie innych środków  działających podobnie obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości.

autor: kom. Agnieszka Świerczewska

KMP Siedlce


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.